ZIMNÍ MASTERS OF ROCK – XI. ročník

Zlín, Sportovní hala Euronics, 15. listopadu 2015

Již XI. ročník zimní verze největšího rockového festivalu u nás, Zimní Masters Of Rock, se hlásí se svou sestavou. Tato chladivá variace kultovní pařby tvrdé muziky letos přichází s první řadou nadupaných kapel, které si nesmíte nechat ujít!

Finská skupina STRATOVARIUS se již bez výčitek dá nazývat legendou. Právě teď dokončuje novinkovou desku „Eternal“, které se dočkáme 14. srpna. Právě na Zimním Masters Of Rock ji budete moci slyšet naživo v rámci ETERNAL WORLD TOUR 2015! Tuto šanci si nenechte ujít!

Jednou z prvních hvězd jsou portugalští MOONSPELL. Zbrusu nové studiové album dark metalových průkopníků s názvem „Extinct“, bylo nedávno vydáno. Na upírech odkojená portugalská kapela si v nynější tvorbě zanechala tvrdší  metalový podtext a navíc bravurně zvládá melodické vsuvky.

Další hvězdou festivalu je zakladatel QUEENSRŸCHE Geoff Tate a jehoOPERATION: MINDCRIME! Hvězdná „All Stars“ kapela tak míří poprvé do České Republiky!

Od roku 2012, kdy se rozdělily cesty frontmana Geoffa Tatea a zbylých členů formace Queensrÿche, nebylo o uznávaném zpěvákovi příliš slyšet. Hned zkraje podzimu o sobě dá ale vědět více než dost – chystá se totiž uvést debutové album své hvězdné kapely Operation: Mindcrime. Deska se bude jmenovat „The Key“ a její exkluzivní představení můžete vidět pouze na festivalu Zimní Masters Of Rock! Název jeho kapely vznikl z legendárního díla původních QUEENSRŸCHE z roku 1988. Kromě frontmana Geoffa Tatea v kapele působí také basák John Moyer (Disturbed), bubeník Simon Wright (AC/DC, Ronnie James Dio), klávesák Randy Gane (Myth) a kytaristé Kelly Gray a Scott Moughton. Jako hosté se na chystaném CD předvedli David Ellefson z Megadeth, Mark Daily a Scott Mercado.

Další metalovou notou je FREEDOM CALL! Tento typický německý power metal od si rozhodně nikdo nesplete, styl jejich hudby je totiž nezaměnitelný. Rytmické bubny, rychlé kytarové riffy, hymnické melodie a typická barva hlasu zpěváka a zakladatele Chrise Baye, to jsou jedinečné prvky FREEDOM CALL! Přijďte si poslechnout nejenom jejich poslední řadové album „Beyond“, které sklidilo úspěchy ve spoustě metalových srdcí. Aktuálně však tento večer bude hlavně patřit souboru nejlepších hitů, které se objevili na nové dvoudesce „Eternity“ vydané v dubnu tohoto roku!

Metal z trochu jiného soudku nám přiveze SALTATIO MORTIS. Svérázná německá kapela se žánrem přibližuje punku, jedná se ovšem o jednoznačnou středověkou muziku smíchanou s rockem. K vyjádření svého umění Saltatio Mortis používá spoustu zvláštních  nástrojů, speciální druh houslí zvaných Niněra, dále obdoba kytary s melodickými a basovými strunami Chapman stick, dudy a další neobvyklé nástroje.

Novinkou a jedním z prvních velkých vystoupení je Česká premiéra nového hvězdného projektu ALMANAC. Kytarista Victor Smolski (exRAGE) stvořil nový projekt. Očekávejte mnohé, protože dalším členem nové kapely ALMANAC je zpěvák Andy B. Franck z BRAINSTORM. V hlasovém projevu ho nadmíru podpoří další hvězda této doposud nepublikované sestavy zpěvák David Readman z PINK CREAM 69. A aby toho nebylo málo, doprovodí je dva ženské vokály z filharmonie ORQUESTRA BARCELONA.

Ve vínu zaslíbené Francii, nalezneme jednu obdivuhodnou kapelu hrající industrial metal. Jmenuje se DAGOBA. Jejich hudba je příjemně rozvětvená, svižná a plná kreativity. Kdo má rád industriální prvky a inovaci v hudbě, tak by měl této kapele, rozhodně dát šanci. Naživo je výborná!

Kapela JADED STAR je novinka. Tvoří ji zpěvačka Maxi Nil (ex-VISIONS OF ATLANTIS), Raphael Saini (ex-ICED EARTH), Kosta Vreto (HORIZON’S END, WARDRUM) a Babis Nikou (ASTRAL DNA, OPENED PARADISE, DIA MAGEIAS). Jaded Star podává výkon plný poctivého heavy metalu. Pecky od Jaded Star vás mile překvapí svou originalitou a melodickým podáním.

Poslední účastníci budou mladí italští metalisti SAILING TO NOWHERE! Kapela plachtící na vlně melodického power metalu nám přijede představit své debutové album „To The Unknown“.

Program
12:00 – 12:45 SAILING TO NOWHERE
13:00 – 13:45 DIVINE ASCENSION
14:00 – 14:45 JADED STAR
15:00 – 15:45 DAGOBA
16:05 – 17:05 ALMANAC
17:25 – 18:25 SALTATIO MORTIS
18:45 – 19:50 FREEDOM CALL
20:10 – 21:25 OPERATION MINDCRIME
21:55 – 23:10 MOONSPELL
23:40 – 01:00 STRATOVARIUS

Vaše názory

komentáře