Yes – Close to The Edge

Téměř na samém okraji října zahájili v Olomouci legendární Yes své evropské turné. Na pódiu naplněné sportovní haly UP  krátce po devatenácté hodině nastoupili hudebníci, kteří formují podobu art rocku již více než čtyřicet let. Staří „mazáci“ Chris Squire, Alan White a samozřejmě Steve Howe, doplnění Benoîtem Davidem a Oliverem Wakemanem, synem Ricka Wakemana, přenesli posluchače do poloviny sedmdesátých let, a to především díky skladbám z The Yes Album, Close to the Edge a Fragile.

Posluchači v Olomouci uslyšeli také skladby z kontroverzní desky Drama, která sedmdesátá léta uzavřela. Nechyběl ani slavný majitel osamělého srdce z alba 90125.
Mistr Howe předvedl své umění v obsluze klasické kytary ve dvou po sobě jdoucích akustických skladbách. „Mood for a Day“ a „Clap“ nenechaly nikoho na pochybách, že Steve Howe, i ve svých dvaašedesáti letech, patří mezi špičkové kytaristy světa. Zpěvák David, který pro toto turné zastoupí nemocného Jona Andersona je náhradou víc než rovnocennou. Chris Squire a Alan White ani snad nemuseli dokazovat, že i oni jsou tím nejlepším, co lze v tomto segmentu hudby najít. A slavný syn slavného otce? Pouze potvrdil průpovídku o jablku a stromu. Snad na rozdíl od svého otce stál, obklopen klávesovými nástroji ze všech stran, poněkud klidněji.
Tři hodiny kvalitní muziky utekly jako voda a při východu z haly bylo slyšet z úst posluchačů všech věkových skupin jen slova chvály.

Související obrázky:

Vaše názory

komentáře