Within Temptation – 11.3.2014 Praha, Incheba aréna

Bandu Within Temptation kolem zpěvačky s andělským hlasem Sharon den Adel (aneb Sharon den Anděl, jak jsem ji přejmenovala) netřeba představovat, naživo jsem je viděla už vícekrát a šla bych na ně zas a znova, nejspíš by musel nastat konec světa, abych chyběla na jejich dalším turné se zastávkou v ČR, tentokráte v duchu nedávno vydaného alba „Hydra“.
Jako předkapela se během třičtvrtěhodinového setu představili čeští Free Fall. Neurazili ani nenadchli, takový poslouchatelný průměr, spíše pomalejšího tempa, ačkoli čas od času zazněly i svižnější skladby. Na druhou stranu mi tahle banda přišla jako lepší výběr než byla ta na turné k předešlé desce v roce 2011.
Poté už všichni ve zcela zaplněné hale během půlhodinové pauzy napjatě očekávali, co odhalí plátno s potiskem draka z aktuálního alba, které se sneslo před podiem. Show začala na výbornou – po intru byla bouřlivými ovacemi přivítána kompletní kapela na pódiu naaranžovaném jako pec. Po chvíli bylo jasné proč – ohňová projekce v pozadí a živé ohně v popředí, do nichž zazněly první tóny v podobě skladby „Let Us Burn“. Během následujících dvou hodin bylo možné slyšet téměř všechny skladby z nového alba, vypíchnu vynikající vypalovačky „Dangerous“ a „Paradise (What About Us?)“, které doplnily starší našlapané kousky „In The Middle of the Night“ či „Faster“. Nad hitovkami „Shot In The Dark“, „What Have You Done“, „Ice Queen“ či „See Who I Am“ zaplesalo nejedno fanouškovské srdce, a při skladbách „The Cross“, „Jillian (I’d Give My Heart)“ a „Stand My Ground“ se během zpěvaččiných čistě odzpívaných výšek div netajil dech. Celou atmosféru doplňovala projekce v pozadí s videi či různými efekty, zkrátka dokonale propracovaná kvalitní show, uchu i oku lahodící. Při závěrečné jedinečné „Mother Earth“ nezbývalo než zamáčknout slzu, nechat anděla odletět zpět k výšinám a doufat, že zase brzo přiletí a předvede další úchvatnou show, na kterou se jen tak nezapomíná.

Vaše názory

komentáře