Vladimír Mišík – Královský večer

Jeden z nejvýznamnějších lidí v českém bigbítu má dnes narozeniny. Před 67. lety se narodil pan Vladimír Mišík. Nebudu skrývat, že Vláďa je ze všech muzikantů mému srdci nejblíž, a to nejen díky muzice, kterou tvoří, ale také proto, jaký je to člověk. Ale dost chvály na Vláďu, protože to bych asi neskončil nikdy.

Co je předmětem tohoto článku je uvedeno v nadpisu. Vláďa Mišík vybral ty nejzajímavější a jeho srdci nejbližší balady, ze kterých udělal kompilaci nazvanou Královský večer/Royal Evening. Na albu najdeme dvanáct balad z let 1972–2010 pod nimiž jsou jako autoři textů podepsáni například Josef Kainar, Václav Hrabě, František Gellner, Jiří Suchý či Jiří Dědeček. Obsáhlý booklet obsahuje jak rozhovor zpěváka s Ondřejem Bezrem, tak kompletní texty včetně anglických překladů a také jedinečnou grafiku Karla Halouna.

Celé album má formát DVD s úpravou, která z něj tvoří opravdovou knihu. Věřím, že tento jedinečný skvost nebude chybět v diskotéce žádného opravdového milovníka (nejen) českého bigbítu. Takže, teď zbývá již jen vydržet do 21. března, kdy se album objeví na pultech prodejen a e-shopech.

Zároveň bych chtěl Vláďovi popřát vše nejlepší, hodně sil a zdraví a spoutu tvůrčího elánu a hudebních nápadů do dalších let.

kralovsky-vecer

Vaše názory

komentáře