Pražskej démon zavítal do Olomouce

Aktualizováno!

Když mi po příchodu do Bounty Rock Cafe jeho manažer a pořadatel pan Dušan Neumann oznámil, že je změna v uspořádání, že rezervace neplatí, protože je koncert „na čápa“, a také to, že možná žádný koncert nebude, protože kapela je, jak se u nás říká „na šrot“, měl jsem obavy, jestli předčasné opuštění kamarádových narozenin nebylo zbytečné. Na mou otázku, jak je na tom Jirka Růžek, se mi dostalo odpovědi, že „ten ještě nepřijel“. Pravdou je, že příprava instrumentů a pódia před koncertem samotnými členy kapely by se dala nazvat netradiční a mnohé slabší povahy by to nemusely vydržet. Co by ale slabší povahy dělali na koncertě takové kapely, jakou je Vítkovo kvarteto?
Chvíli před plánovaným začátkem dorazil zpěvák a frontman kapely Jirka Růžek v nadočekávání dobré kondici. Od té chvíle nabraly věci jiný spád. Krátce po osmé se v plném Bounty Rock Cafe rozezněly první tóny Pražskýho démona. O co míň důvěry měla kapela u publika před začátkem vystoupení, o to víc se do toho opřela. Říznost a drive bralo dech a publikum okamžitě naskočilo a v refrénu se přidalo k Jirkovi: „Je to on, je to on, ten démon“, zpívalo jednohlasně s ním.
Poté frontman oznámil, že jsme vlastně už koncert viděli, protože za určitý druh show se dá považovat i příprava před koncertem. A to opravdu show bylo. Raději jsem to ani nefotil.
Následovalo Bigbítový dunění, AIDS, Bróňa, Disko, velebení ženské krásy Johana nohama, prostě všechny ty starý a dobrý fláky, kterými kapela baví své publikum třicet let. Samozřejmě nechybělo ani pověstné Benovo sólo na přilbu.
Koncert sice trval něco málo přes hodinu a jako poslední flák opět zazněl Pražskej démon. Pak se kapela odebral do komptoáru a za chvilku se vrátil Jirka Růžek a Dědek a zahráli hymnu všech pražských bigbíťáků „Špejchar blues“. Nicméně přísun energie byl opravdu obrovský a tak mne navnadil, že jsem se na padesátiny vrátil a zhruba v jednu v noci ze soboty na neděli jsem vypadal jako většina členů kapely už v osm večer.
Velký dík patří Dušanovi Neumannovi, že měl odvahu a do Olomouce pozval tuto nonkonformní sestavu, která je proslavená nejen opravdu řízným bigbítem, ale i velkou láskou k alkoholu a k životu vůbec.
Snad pár fotek, které se mi podařilo pořídit (a které snesly autocenzůru), alespoň trochu přiblíží atmosféru skvělého sobotního večera.

A pro vás, co jste nepřišli, je tady video.

Vaše názory

komentáře