Tuomas Holopainen odhaluje informace o sólovém albu „The Life And Times Of Scrooge“

Tuomas Holopainen, klávesista a hlavní skladatel Nightwish, strávil většinu roku 2013 psaním a produkcí svého sólového alba. Celé album bude založeno na knižním díle s názvem „The Life And Times Of Scrooge McDuck“ (u nás ho známe jako kačera Skrblíka), které napsal a ilustroval Don Rosa.
Tuomas k tomu dodává: „Je to můj dlouholetý sen, který se po 14 letech práce v hudební branži konečně splní. A pocta jednomu z nejlepších vypravěčů naší doby. Děkuji mu za sepsání této oslavy života a dobrodružství!“
Tato kniha o 12-ti kapitolách vypráví životní příběh Skrblíka, od jeho raných let ve Skotsku 19. století a jeho prožitá dobrodružství po celém světě až do padesátých let. Příběh obsahuje takovou obrovskou hloubku, detaily, vtip a emocionální sílu, že v okamžiku, kdy si ho Tuomas téměř před 20 lety přečetl, ihned ho nadchl a velmi si ho oblíbil. Počáteční nápad ‚přibarvení‘ tohoto příběhu hudbou, tj. vytvořit jakýsi „soundtrack“ ke knize, se v něm zrodil již v roce 1999 a od té doby ho v hlavě neustále pronásleduje.
Album bylo napsáno a produkováno Tuomasem Holopainenem a bude obsahovat 10 skladeb, o celkové délce přibližně 60 minut. Žánr hudby by se dal zařadit jako soundtrack/klasika/folk ve stylu Vaughan Williams, Michael Nyman, James Newton Howard a Enya.
Orchestrální část vytvořil Pip Williams, který pokračuje ve spolupráci s Tuomasem po albech s Nightwish „Once“, „Dark Passion Play“ a „Imaginareum“.
K dispozici je celá řada hostujících muzikantů, včetně londýnského orchestru Metro Voices a čtyř vokalistů: Alan Reid, Johanna Kurkela, Johanna Iivanainen a Tony Kakko. Dále na albu spolupracují Troy Donockley (trubka, píšťala, bodhran), Mikko Iivanainen (kytara a banjo), Teho Majamäki (didgeridoo), Jon Burr (harmonika) a Dermot Crehan na sólové housle.
Nahrávání se konalo během srpna až října 2013, nejprve v Angel Studios v Londýně, pak na různých místech po celém Skotsku a Finsku.
Autor knihy, Don Rosa, vytvořil booklet k albu.
Začátkem roku 2014 vyjde také singl „Lifetime Of Adventure“, a spolu s ním i video k tomuto singlu. Samotné album „The Life And Times Of Scrooge“ vyjde o něco později, v dubnu 2014.
tuomas

zdroj: label Nuclear Blast

Vaše názory

komentáře