Tři sestry Radegast tour 2015

Sedí tři maníci v hospodě a přou se, který národ je na světě nejblbější. Padají různé návrhy, když se od vedlejšího stolu ozve: „Ale pesničky máme najkrajší.“

Tak by se také dala uvést předkapela Tří sester, které zavítali opět do Olomouce v rámci šňůry Radegast tour 2015. V pátek 14. 8. 2015 vypukla na Korunní pevnosti v Olomouci strhující show. Slovenská rockovo-naivní formace Horkýže slíže vznikla v Nitře v roce 1992. Za svou hudební kariéru získala dvě platinové desky.  V její sestavě působí Peter Hrivňák – Kuko, Mário Sabo – Mário alkoholik Sabotér, Juraj Štefánik – doktor a Marek Viršík – Jean Claude Vandel. Jako předskokané <|||> připravili úžasnou atmosféru a fanoušky strhli do svého živočišného tempa. O tom svědčí i fakt, že začali hrát dříve než bylo v programu. Všichni fanoušci kapely mi jistě prominou onen vtip v úvodu a jistě rádi potvrdí, že chalani z Nitry byli opět dokonalí, přestože se opět nedostavila Pičínčanka z Pičína. Jejich skladby, stejně jako texty, jsou drsné, živočišné a u svých fanoušků mají dobrou živnou půdu.

Headliner, stálice českého punkového nebe (a také rockového, punk-rockového, metalového, hardcorového i pubrockového), kapela Tři sestry letos slaví své třicáté narozeniny na české hudební scéně. Jejich vystoupení bylo jak jinak než skvělé, publikum bylo jeden velký kotel. Celý areál Korunní pevnosti zpíval, tancoval, pogoval… jako jeden muž. Připoměli jsme si staré fláky jako Kovárnu, Pijánovku, Sovy v mazutu, Adamity nebo Mexiko, ale také zazněly zbrusu nové písničky z alba Fernet Underground, které kapela v Olomouci pokřtila, jak jinak než pivem.

Generálním partnerem tour je pivo Radegast, tudíž jsme se mohli osvěžit v horkém letním večeru jejich 10°. Samozřejmě jeden výčep byl i na pódiu a ti šťastnější pod pódiem dostávali studené pivo s parádní čepicí zdarma. My ostatní jsme si museli vystát fronty cca 1,20 hod. a více (pokud jste neměli ostré lokty), abyste nakonec dostali teplé pivo zbrkle natočené. To byl velký černý puntík na jinak rozparáděném večeru.

Kdo jste nebyl, podívejte se na fotografie.

Vaše názory

komentáře