SABATON, Citron a Wisdom navštívili Košice

V sobotu 6.2. se naše redakce vydala na dlouhou cestu za muzikou. V košické hale Cassosport tento večer koncertovala švédská banda Sabaton. Podpory se ujala česká rocková legenda Citron s navrátilcem Láďou Křížkem a maďarští Wisdom. Po příjemné cestě ve vlaku společnosti RegioJet nás přivítaly mrazivé Košice. Byly slabé tři stupně nad nulou a to jsme netušili, že stejná teplota bude i v hale. V tuto roční dobu zeje hala prázdnotou a majitel asi nepovažoval za nutné kvůli koncertu zatopit. Hlavně, že dostal nájemné.

Před začátkem večera jsme se ohřáli v přilehlém Carrefouru a zahřáli se chutnou pizzou. V 19:00 začali zahřívat prokřehlý dav maďarští Wisdom. Zaujali mně i téměř zaplněnou halu melodickým power metalem. Škodou může být jen krátký čas, který dostali k dispozici. Ve 20:15 dostal prostor Citron. V téměř arktických podmínkách zpíval Láďa Křížek zababušený v mikině s kapucí, kožené bundě a v čepici. Během 70 minut zazněly věci z desky Radegast doplněné novinkami s chystané desky Rebelie rebelů a songy Tanji, která doplňovala i duety s Láďou.

Ve 22:00 vtrhli na pódium severští bojovníci v čele s Joakimem Brodénem, který i v těchto podmínkách vlétl na stage jen ve své tradiční vestičce. Prostě seveřan jak se patří. Během 90 minut zazněli všechny známé pecky jako Primo Vitoria, Attero Dominatus, Carolus Rex, To Hell And Back, Far From The Fame a mnoho dalších. A to vše zakončené tradičním songem Metal Crue. Během šou se teplota v hale zvedla sotva o dva stupně, ale to vůbec nevadilo. Tolik energie, kterou banda vyvinula musela zahřát každého kdo přišel mrznout.

Někdy kolem třetí ráno jsme se dostali do hotelu, kde jsme se na krátkou dobu vyspali, ale hlavně zahřáli. Cesta vlakem zpět byla opět příjemná, rychlá a příjemnější než kdybychom cestovali autem. Na konec mi dovolte slogan, který vše vystihuje. Momentálně Sabaton vládne Evropě a táhne spousty fanoušků nejen v ČR. Vše si dovoluji doplnit fotkami z této akce.

 

Vaše názory

komentáře