Punkový Jello Biafra na Flédě v Brně

Jello Biafra zrekapituluje na brněnském koncertě 37 let dějin punku. Českou scénu představí zakladateli Dead Kennedys kapely Hanba a Telefon.
Spoluzakladatel Dead Kennedys a neúnavný aktivista s punkovým srdcem Jello Biafra přijede 27. srpna 2015 na brněnskou Flédu se svou kapelou The Guantanamo School of Medicine. Biafra v Česku dosud vystupoval hlavně na festivalech, na klubovém koncertě se tak fanoušci mohou těšit hlavně na plnohodnotnou koncertní show. Nestorovi americké nezávislé hudební scény budou na pódiu sekundovat čeští matadoři Telefon a stále oblíbenější projekt Hanba.

Na česká pódia se Biafra vrací po dvouleté pauze, naposledy zde vystupoval na festivalu Pod Parou v roce 2013. „Na Flédě Biafra naservíruje to nejlepší z repertoáru Dead Kennedys, kteří patřili k hybatelům punkové scény 70. a 80. let. V jeho vystoupení nebudou chybět ani aktuální nahrávky s The Guantanamo School of Medicine. V podstatě tak zrekapituluje 37 let historie punku, jemuž udává směr už od roku 1978,“ dodává Ondřej Bača, dramaturg klubu Fléda. Podle aktuálních zpráv z americké části tour by v Brně mohla zaznít i punková hymna California Über Alles. Tu Biafra i ve svých 57 letech často prokládá provokativními projevy a excentrickými vpády mezi publikum. Jako předkapely a zástupci českého punku zahrají 27. srpna na Flédě formace Hanba a Telefon.

Jello Biafra (USA)

Jello Biafra patří k hybatelům punkové subkultury. Jako spoluzakladatel a frontman Dead Kennedys patřil v USA k nejhlasitějším kritikům konzumu a v 70. letech se stal se vůdčí osobností vznikající anarchopunkové komunity. Po rozpadu Dead Kennedys v roce 1986 působil například v kapelách The Witch Trials a Lard, spolupracoval mimo jiné i s Ministry či Napalm Death. The Guantanamo School of Medicine je první Biafrova kapela od rozpadu Dead Kennedys, které se naplno věnuje už od roku 2008. Pětičlenná skupina spojuje to nejlepší z vrcholné éry punku 70. let a Biafrovu neustálou potřebu konfrontovat a experimentovat s hudbou i trpělivostí světových elit. Jejich hudba je vystavěna na punku Dead Kennedys, který řízně míchá s detroitským protopunkem ve stylu Stooges a Iggyho Popa, kytarovým noisem a industriálem.

Hanba (CZ), Telefon (CZ)

Hanba vznikla v roce 2013 jako projekt členů Pipes and Pints, Lahar a Just For Being. Kapela hraje přímočarý melodický hardcore punk. Skupina Telefon se veřejnosti poprvé představila už v roce 1992 a kombinuje punk s undergroundem a hardcore.

Jello Biafra and the Guantanamo School of Medicibne (USA), 27.8.2015, klub Fléda, Brno

Cena vstupenek: předprodej 330 Kč / na místě 390 Kč

Ukázky youtube: Live show: youtu.be/ZQOVgspR3ts California Über Alles youtu.be/eIqESwzCGg4

Vaše názory

komentáře