Phil Rudd uvězněn na Novém Zélandě

Na australské elektrikáře se valí jedna pohroma za druhou. Po nedávné zprávě o vážné nemoci Malcolma Younga, o které jste se mohli dočíst v tomto článku, byl hudební svět tento týden šokován podruhé. Dlouholetý bubeník AC/DC Phil Rudd byl zadržen a vzat do vazby novozéladskou policií. Ta ho viní z přípravy nájemné vraždy a držení drog. Podle policie si muzikant objednal vraždu dvou lidí kolem 25. září. Podrobnosti o zamýšlené oběti nesdělila. Při domovní prohlídce šedesátiletého bubeníka našla policie v jeho domě marihuanu a amfetamin. Ve čtvrtek odpoledne místní času byl soudem v Tauranga propuštěn na kauci.
Za tyto skutky hrozí Ruddovi u soudu, který se bude konat 27. listopadu až 10 let vězení.

Phil Rudd
Zdroj: The Sun

Zbytek kapely se k případu vyjádřil jen stroze. „Víme, že byl Phil zatčen, ale nebudeme se k tomu vyjadřovat“. Nicméně dle mluvčího kapely tato skutečnost nebude mít vliv na vydání desky Rock or Bust, které je plánováno na začátek letošního prosince. Na otázku, proč při focení k albu nebyl bubeník přítomen, odpověděl mluvčí skupiny, že se Phil Rudd focení zúčastnit nemohl, ale že stále byl aktivním členem kapely. Stejně tak uvedl, že případná Philova absence nebude mít vliv na turné v příštím roce.

Phil Rudd se stal bubeníkem AC/DC v roce 1975 a s kapelou působil až do roku 1983. Po odchodu z kapely se přestěhoval do novozélandského Tauranga. Ke kapele se vrátil v roce 1994 a od té doby je stálým členem AC/DC. Letos v srpnu vydal své první sólové album Head Job.

Ochutnávka z připravované desky Rock or Bust

Celý článek najdete na Rolling Stone.

Vaše názory

komentáře