Pavlov's Dog

Pavlovův pes opět zavyje v České Republice

Po dvou letech se do České republiky vrací legendární americká formace Pavlov’s Dog v čele s Davidem Surkampem. Tentokrát se můžeme těšit hned na dva koncerty v rámci turné  Live And Unleashed  Tour 2013, a to v Praze a Brně, kam je přiváží agentura Ozzy a potkan.

Skupinu  založil v roce 1971  bubeník Mike Safron v St. Louis (Missouri) . Byla známou především v oblasti svého vzniku, a teprve, když se v roce 1975 poprvé objevila na pultech deska Pampered Menial, dočkala se kapela popularity. Zasloužil se o to především zpěvák a poměrně netradiční nástrojové obsazení. Astmatický chraplák Davida Surkampa doprovázený houslemi, meletronem, bicími, flétnou, kytarami byl něco nového, elektrizujícího a svědivého, co tehdy nikdo nečekal. Hned následující rok vydávají Pavlov’s Dog druhou desku s názvem At The Sound Of The Bell, na které se objevuje jazzový saxofonista Michael Brecker a také hráč na hoboj  Andy MacKay (Roxy Music).Pavlovs-Dog-620x459

Třetí desku Third nahrála kapela v roce 1977, ale kvůli „špatnému prodeji“ předchozích dvou alb ho Columbia odmítla vydat. To mělo za následek rozpad kapely. Deska vyšla v roce 1980 jako bootleg pod názvem The St. Louis Hounds z ukradených master pásek. Název kapely nebyl na obalu vůbec uveden. V remasterované podobě třetí album oficiálně vydala německá značka Rockville Music až v roce 2007 pod názvem Has Anyone Here Seen Siegfried? Deska obsahuje kromě původní nahrávky také 10 bonusových skladeb ze 70-tých let minulého století. V témže roce u stejné značky vydává sólové album Dancing on the Edge of a Teacup zpěvák David Surkamp. V roce 1990 vychází u Telectro Record čtvrtá deska nazvaná Lost in America.

V roce 2010 kapela vydává v pořadí oficiální pátou desku Echo & Boo a vydává se na koncertní turné po Spojených státech. V následujícím roce jsme mohli kapelu vidět i u nás při jejím jediném vystoupení v pražském Retro Music Hall. Pro fanoušky kapely je letošní dvojvystoupení legendy jistě skvělou zprávou a věřím, že obě vystoupení v ČR budou vynikajícím hudebním zážitkem.

Současná sestava kapely je:

  • David Surkamp – zpěv+ kytara
  • Sara Surkamp – zpěv + kytara
  • Mike Safron – bicí + zpěv
  • Bill Franco – sólová kytara
  • Nick Schlueter – klávesy
  • Abbie Hainz Steiling – housle
  • Rick Steiling – basa

Další informace o pražském a brněnském koncertu.

 

 

Vaše názory

komentáře