Nová deska Citron je na světě!!!!

Tisková zpráva

Legendární kapela CITRON vydala po letech novou desku s názvem REBELIE REBELŮ!

25.11.2016, Ostrava. Ústřední legenda českého metalu – Citron, po několikaleté pauze, potěšila své fanoušky. Do regálů totiž vyslala svou novou desku. Tentokrát s příhodným názvem Rebelie Rebelů. Na přípravě alba začal pracovat kapelník Radim Pařízek, od úmrtí zpěváka Stanislava Hranického, před třemi lety. Hlavní realizační impuls se dostavil ale až v rámci osvěžení sestavy kapely. Která se odehrála na konci léta minulého roku.  Na celkovém výsledku se podepsali: frontman kapely Radim Pařízek, kultovní zpěvák Ladislav Křížek, přispěli ale i producenti desky Djordje Erič, Roland Grapow (ex-Masterplan), nebo baskytarista Jiří Rain a kytarista Pavel Hanus, stejně jako Radim Pařízek jr. Pokud se ptáte, proč zrovna Rebelie Rebelů? Nová deska koresponduje s Radimovým celoživotním přístupem. Odporem k přežitému, často obvyklému, láskou k bigbítu, revoltě a hledání nových cest.

Album je věnováno všem lidem, kteří nejsou ochotní jít slepě jako stádo s klapkami na očích a zacpanýma ušima, bez vědomí kam směřují. Všem těm, kteří se vymykají často nesmyslným zvyklostem a společenským normám. Ústředním poselstvím nové desky je již několikrát zmiňované rebelství. Deska se skládá ze 13 nových písní, z pera Radima Pařízka a Ladislava Křížka. Jednou písní přispěl i Djordje Erič. Songy s názvy Intro – Radgost, Rebelie Rebelů, Kain a Ábel, Jednou, Písně ztracených, V řetězech spoutaní, C´ mon, Na křídlech andělů, Hodina dvanáctá, Schoulená, KarmaGetOn, Má zpověď, Supi se slétají, svým aranžmá i zvukem působí soudobě. Na své si přijdou ale i fanoušci rockových klasik. Rozhodující drive všem skladbám nesporně dodal Roland Grapow, který na míchání písní po celou dobu aktivně spolupracoval. Všichni, kdo si CD zakoupí se mohou také těšit na překvapení ve formě dárku od L. Křížka a Tanji. Konkrétně ve formě duetu k písni Schoulená. Novému CD předcházely dvě úspěšné EP Rebelie Rebelů Vol. 1 a Vol. 2. Na vydání desky volně navazuje aktuální halové turné Souboj Rebelů, které již oslavilo první úspěchy u fanoušků ve Velkém Meziříčí i Děčíně, svou naplněnou kapacitou. 3.12. turné pokračuje v Plzni a 6.12. v Praze. 10.12. se Citron s fanoušky potká v Brně, 15.12. v Ostravě a 17.12. uzavře turné koncertem ve Zlíně. Na halovém turné hostují největší rebelové české metalové scény – Aleš Brichta, který zpívá hity Arakain. Miloš Dodo Doležal se songy Vitacitu, nebo J.A. Kronek s hity Kernu!

Desku Rebelie Rebelů je možné zakoupit ve všech dobrých kamenných prodejnách a na koncertech. Nebo přímo v e-shopu kapely na webových stránkách www.citron-group.cz, za 299 Kč. Lahůdkou pro všechny fanoušky je zajisté i nová mobilní aplikace kapely, kterou si mohou stahovat přes rozcestníky AppStore a Google Play, do svých mobilních telefonů. A být mít tak neustálé povědomí o aktuálním dění v kapele a všech novinkách.

CD REBELIE REBELŮ

Ladislav Křížek – zpěv

Radim Pařízek – bicí, leader

Djordje Erič – kytara

Pavel Hanus – kytara, zpěv

Jiří Rain – baskytara, zpěv

Tanja – zpěv

Speciální hosté: Roland Grapow, Pop Academy, Petr Skala, Radim Pařízek jr.

Hudba: Radim Pařízek, Ladislav Křížek, Djordje Erič

Text: Radim Pařízek, Ladislav Křížek

Nahráno v Citron studiu 2015 – 2016

Vydáno v r. 2016, Supraphon

 

Seznam skladeb:

Intro – Radgost

Rebelie Rebelů

Kain a Ábel

Jednou

Píseň ztracených

V řetězech spoutaní

C´mon

Na křídlech andělů

Hodina dvanáctá

Schoulená

KarmaGetOn

Má zpověď

Supi se slétají

 

Bonus:

Schoulená

 

Youtube Citron Official:

https://www.youtube.com/watch?v=gYQTPgfFFLQ

https://www.youtube.com/watch?v=tUUgt9SvYoU

https://www.youtube.com/watch?v=Ekfuk4lgydc

 

img_7543 citron_rr_l11 DCD 3-1S-3_montaz

Vaše názory

komentáře