Návrat The.Switch ke kořenům na Flédě posvětí Sunset Trail a Denoi

Návrat The.Switch ke kořenům na Flédě posvětí Sunset Trail a Denoi

 

Stálice české crossoverové scény The.Switch slaví 15 let od vydání debutového alba Beautiful. 11. dubna na Flédě uslyší fanoušci celé album tak, jak ho znají z CD.  Desce, která kapelu dostala do povědomí posluchačů, kritiků a promotérů, vzdá hold koncertní šňůrou BTFL15YRS. Hosty výročního večírku budou metalcoroví Sunset Trail a brněnští Denoi s aktuální kombinací elektroniky a metalu.

Název turné BTFL15YRS hovoří za vše. Kapela jím hodlá vzkřísit energii své první nahrávky a oslavit posledních 15 let na domácích klubových a festivalových pódiích. Na fanoušky čekají hitovky Akvárko, Hlava Zero, Hon na mě nebo Loveina, ale i skladby, které na koncertech The.Switch dosud nikdy nezazněly (Blackrose a Solaris). Pětice muzikantů zahraje Beautiful (2004) v původních aranžích a pokusí se na pódiu nastolit autentickou atmosféru doby kolem přelomu milénia. „Já hubnu do sukně, protože to prostě chceme dát úplně stejně jako tehdy. Nostalgie na max. Žádný samply, žádný efekty! Prostě syrovej crossover z počátku tisíciletí,“ dodává tvůrčí mozek kapely a zakladatel serveru bandzone.cz Michal Novák zvaný Majkláč. Je se na co těšit, protože nejsilnější stránkou The.Switch jsou právě živelná vystoupení, na nichž plně vyznívá hutný zvuk zkreslené basy, mohutné kytarové stěny i zpěv charismatického „kazatele“ Štěpána Šatopleta.

 

Od první desky kapela věnuje velkou pozornost textům. Ty se na poslední desce posunuly od dekadentní abstrakce Jana Jareše ke konkrétnějšímu a emotivnějšímu sdělení Tomáše Tajchnera (mj. autora písně Tichá – černá Lenky Dusilové a Davida Kollera). Na kritikou opěvovaném eponymním albu The.Switch (2016), které vznikalo v Seattlu pod dohledem legendárního producenta Johna Goodmansona, se poprvé objevil i bubeník Pavel Němec. „Hrajeme dvacet let a předtím jsme už párkrát koketovali s myšlenkou natáčet v zahraničí, třeba v Německu, ale nikdy se to neuskutečnilo. Až vloni na jaře jsme tomu začali opravdu upřímně věřit a začaly se dít zázraky. Vše, co teď v kapele zažíváme, je důsledek toho, že jsme uvěřili, že to jde. Když věříš, tak se vesmír začíná točit jinak, přichází ti do cesty lidi, kteří by nepřišli, jinak mluvíš, jinak reaguješ, jsi jinak nastavený a najednou to jde,“ svěřil se v rozhovoru pro musicserver.cz Majkláč. O důležitosti tohoto momentu svědčí i silný dokument Adama Vopičky o hudební spolupráci The.Switch s Johnem Goodmansonem The.Faith.

 

Skupinu The.Switch založila na Příbramsku dvojice Michal Novák (kytara) a Pavel Sovička (baskytara) v roce 1996. Po roce se k nim přidal Tomáš Hejlík (bicí) a zpěvák Štěpán Šatoplet. V této sestavě vydali debut Beautiful (2004), album Svit (2006), trilogii experimentálních EP Na Dosah (2009, 2012) a unplugged album OFF (2010) s výběrem svých nejlepších skladeb v akustické podobě. S příchodem kytarista Jana TJ Tučka vznikl maxisingl Tětiva (2013).

 

Hostem výročního turné The.Switch, kteří vystoupí v dlouhých černých sukních a kolárku, je olomoucká pětice hrající nu-metal core Sunset Trail. Loni vydala druhé album Reflections, na němž plně využila kontrasty svých vokalistů, a které představila i v Rusku na turné s německou legendou Caliban. „Neuslyšíte je stěžovat si, jak je to těžký a nespravedlivý a kdesi cosi. Oni prostě makají na tom, co milují. Jako tehdy my. Je to jeden z důvodů, proč jsme moc rádi, že s nima tohle jaro strávíme,” poznamenali k výběru partnera svého tour The.Switch. Do brněnského line-upu navíc zařadili domácí Denoi, průkopníky rebelského žánru dance metal. Kapela vtipně balancující mezi technem a metalem na Flédě představí své poslední album My life is dirty but I like it! V pochodovém rytmu, s razantními kytarovými riffy a širokým hlasovým rejstříkem jejich vokalisty Pindy, který umí rapovat, zpívat i řvát.

Ukázky

The.Switch – Dávám youtube ukázka

The.Switch – Tvář  youtube ukázka

The.Switch – Akvárko  youtube ukázka

Sunset Trail – World Astray  youtube ukázka

Denoi – Offspring of Our Choices  youtube ukázka

 

The.Switch tour Btfl15y, host Sunset Trail & Denoi, 11.4. 2019, 20:00, Fléda Brno

Facebook událost
Předprodej 190 Kč (+ poplatky sítě)

 

Vaše názory

komentáře