Mňága a Žďorp se vrací na Flédu s novou deskou

Legendární uskupení Mňága a Ždorp se představí 16. dubna v Brně s oceňovanou nahrávkou Třecí plochy. Album je dokladem, že i po třech úspěšných dekádách se kapela z Valmezu posouvá vpřed. Nové písně vedou posluchače po neprozkoumaných cestách, přesto si skupina drží typickou náladu a poetiku. Na desce hostuje zpěvačka Jitka Andrášková a klávesista Milan Nytra, kteří vystoupí s Mňágou naživo i na Flédě. Vstupné je v prodeji na portálech Goout.cz a Smsticket.cz.

Mňága a Žďorp vydala v pořadí již čtrnácté řadové album pod názvem Třecí plochy. „Je o vztazích mezi partnery. Tam jsou třecí plochy neustále. Ze začátku to bývá boží a pak se to dost často zkomplikuje,“ vysvětluje frontman Petr Fiala pro iReport. Nová nahrávka představuje pestrou dvanáctidílnou kolekci a těší se nadšenému přijetí. „Mňága a Žďorp prokazatelně chytá druhou mízu a sebevědomí. Hořkosladce depresivní svět textů Petra Fialy naplnily barevnější odstíny, energická tempa a výhybky k leckdy nečekaným žánrům i náladám,“ vyzdvihuje  v recenzi Jan Vedral pro Aktuálně.cz.

Skupina, která si tvrdošíjně zakládá na živě instrumentované tvorbě, si na nové desce zopakovala úspěšnou spolupráci s producentem Milanem Cimfem. „Vím, že stačí dotáhnout písničky z naší strany co nejdál a pak mu je předat ke zpracování, naslouchat jeho radám, podržet si svou integritu a všechno dobře dopadne,“ komentuje ji Fiala. Na Třecích plochách se objevuje řada hostů. Mezi ty stálé, kteří s kapelou vystupují, patří bývalý člen skupiny Buty klávesák Milan Nytra a zpěvačka Jitka Andrášková. Na desce se objevil i Luboš Novotný z Druhé trávy nebo dechová sekce kapely Brass Avenue.

Mňága a Žďorp působí na české hudební scéně od roku 1983. Vznikla pod vedením zpěváka a kytaristy Petra Fialy a trvalo osm let, než z Valašského Meziříčí vyplula nenápadná nahrávka Made In Valmez. Jedno z vůbec nejlepších porevolučních alb odhalilo pro širší publikum kouzlo poetiky všednosti a zdravé lidskosti s hity jako Hodinový hotel, Písnička pro tebe nebo Klec v kleci. Od té doby kapela nahrála čtrnáct dlouhohrajících desek.

V posledních letech vydává Mňága na vlastním labelu Surikata Records. Členové kapely se tu starají o kompletní chod od nahrávání po distribuci desek. Na poslední tři alba dokonce uspořádali úspěšné fanouškovské sbírky. „Po těch třech kampaních už všichni ví, že držíme slovo. Nevykašleme se ani na loudaly, kteří si nedojdou na poštu balíček vyzvednout a pošleme jim ho znovu. Celé je to o důvěře,“ uzavírá Fiala.

Ukázky

Mňága a Žďorp – Kdo čím chce být – youtube ukázka

Mňága a Žďorp – Kanárci v klecích – youtube ukázka

Mňága a Žďorp – Vteřiny věčnosti – youtube ukázka

Mňága a Žďorp – Radio Wave Studio Session – youtube ukázka

Mňága a Žďorp – Hodinový hotel – youtube ukázka

 

www.mnaga.cz

www.facebook.com/mnagaazdorp/

 

 

Mňága a Ždorp, Fléda, 16. dubna 2020, 20:00

Facebook událost
VSTUPNÉ V PŘEDPRODEJI:

350 Kč + poplatky sítě

  • Hostel ELEVEN, Dominikánská 11, otevřeno 8-22h
  • INDIES, Poštovská 2
  • cz
  • cz

 

Vaše názory

komentáře