Michal Ambrož & Hudba Praha přiveze na Flédu svůj Srdeční příběh

 

Michal Ambrož & Hudba Praha přiveze na Flédu svůj Srdeční příběh a osm vynikajících českých muzikantů

 

 

 

Legendární hudebník Michal Ambrož, zakladatel skupin Hudba Praha a Jasná Páka, na Flédě představí svůj aktuální projekt Michal Ambrož & Hudba Praha. Devítičlennou kapelu s hvězdným instrumentálním obsazením svými hlasy zdobí zpěvačka Markéta Foukalová a nedávný objev Tereza Kopáčková. 23. dubna na Flédě zazní Ambrožovy písničky z alba Srdeční příběh, na němž se muzikantsky a producentsky podílel David Koller, ale i novinky z chystaného alba kapely, které vyjde ještě letos nebo staré vypalovačky jako Špinavý záda a Pal vocuď.

Jméno Michala Ambrože je tradičně spojováno s legendami české nové vlny Jasnou Pákou (v níž stále hraje) a Hudbou Praha. Po rozpadu Hudby Praha v roce 2015 se Ambrož postupně obklopil o generaci mladšími, ale velmi zkušenými muzikanty s jazzovým a bigbeatovým backgroundem a vznikla kapela Michal Ambrož & Hudba Praha. Na počátku nového projektu stál nápad Davida Kollera, kamaráda a dlouholetého spoluhráče z Jasné Páky, který je autorem konceptu i producentem jejich společné úspěšné desky Srdeční příběh (2016). „Záměrem bylo udělat něco jako Best of Michala Ambrože, kde budou věci, které napsal on sám. Zároveň to ale neměly být ty nejznámější hity Hudby Praha, ale právě písničky, kterým budou slušet nové aranže a moderní zvuk,“ vysvětlil v rozhovoru pro musicstage.cz kapelník skupiny, kytarista a houslista Radovan Jelínek (ex-Nšoči, ex-Divoký srdce a Jasná Páka).

 

Fanoušky i kritiky oceňované album Srdeční příběh obsahuje deset autorských písní Michala Ambrože, které David Koller přepracoval do nové aktuálnější podoby. Výsledkem jsou nahrávky, které dotahují potenciál Ambrožových skladeb téměř k dokonalosti. Jejich autor tentokrát při nahrávání odložil kytaru a poprvé se soustředil pouze na zpěv, který tím neztratil nic ze svého charisma, ale výrazně získal na jistotě. V jednom případě (Skoro bez sebe) s ním zpívá i Koller, který svou producentskou prací dal jeho písničkám zcela nový rozměr. Do koncertní podoby ho formace Michal Ambrož & Hudba Praha dokáže převést díky hvězdnému instrumentálnímu obsazení složeného z hudebně vzdělaných muzikantů, kteří prošli mnoha různými projekty.

 

Kromě Radovana Jelínka v kapele působí bubeník Martin Kopřiva (kapela Anety Langerové, Lanugo, Baterky, T4 ad.) a jeho kolega z kapely Anety Langerové baskytarista Jakub Vejnar (Baterky, Chapman Stick, MUFF, Michal Pelant Band ad.), na klávesy hraje Matěj Belko (kapela Kláry Vytiskové, Baromantika Lenky Dusilové), na kytaru Michal Pelant (Michal Pelant Band) a na saxofon Jakub Doležal, který vystupuje a nahrává s celou řadou domácích projektů od vlastního kvartetu až po kapelu Vladimíra Mišíka. Silnou nástrojovou sestavu doplňují vokalistky Markéta Foukalová (Lanugo) a Tereza Kopáčková (Ballage Band, Wild Stickes), které jsou známé také jako zakladatelky dětského pěveckého sboru Beznot (účinkuje s Anetou Langerovou, Lenkou Dusilovou, Ondřejem Rumlem nebo Matějem Ruppertem).

 

V roce 2015 se Hudba Praha rozpadla a rozštěpila na dvě uskupení. Zatímco Hudba Praha Band se pod vedením Vladimíra Zatloukala a Jiřího Jelínka stala klasickým revivalem Hudby Praha a Jasné Páky, Michal Ambrož kolem sebe soustředil skvělé muzikanty z úplně jiného okruhu, i díky nimž kapela Michal Ambrož & Hudba Praha stojí především na kvalitních instrumentálních a pěveckých výkonech.

 

 

Ukázky

Michal Ambrož & Hudba Praha – Degenerace youtube ukázka

Michal Ambrož & Hudba Praha – Srdeční příběh  youtube ukázka

Michal Ambrož  & David Koller – Je to zlý  youtube ukázka

 

Michal Ambrož & Hudba Praha, 23.4. 2019, 20:00, Fléda, Brno

Facebook událost
Předprodej 300 Kč (+ poplatky sítě)

Vaše názory

komentáře