Michaela Malarkeyho na Flédě uvede irský písničkář Gareth Dunlop

Michaela Malarkeyho na Flédě uvede irský písničkář Gareth Dunlop

 

Indie folkový písničkář Michael Malarkey vystoupí 4. června v Brně. Americko-britský muzikant a herec přiveze na Flédu debutové album Mongrels, hudební záznam neklidného příběhu touhy, naděje i smutku. Folkový večer uvede zpěvák a multiinstrumentalista Gareth Dunlop z Belfastu. V prodeji jsou také VIP vstupenky, které zahrnují osobní setkání s Michaelem.

 

Svět zná Michaela Malarkeyho především jako Enza ze seriálu Upíří deníky, on sám se ale cítí být víc muzikantem než hercem. Hraje na kytaru, zpívá a skládá písničky již od sedmnácti let. Loni konečně vydal své debutové album, velmi osobní nahrávku Mongrels. „Dal jsem do toho alba celý svůj život a své srdce, svěřuje se Michael Malarkey, je to až děsivé, protože v něm o sobě prozrazuji strašně moc. Lidé s poetickým myšlením tak při pozorném poslechu dokážou vyčíst i něco z mé autobiografie.

 

Hudebně se projev Michaela Malarkeyho nejvíc překrývá s folkovým žánrem. Své písně založené na chytlavých riffech akustické kytary podává příjemně zabarveným lehce chraplavým barytonem a evokuje mistry amerického písničkářství Toma Pettyho a Boba Dylana. Album Mongrels otvírá temně laděná skladba My History Will Be the Death of Me určující náladu celé desky, kterou jen na chvíli přeruší optimisticky znějící I Just Want You. V písni Mongrels Michael bojuje se svými vnitřními démony a v atmosférickém hitu Scars s téměř milionem zhlédnutí, vzdává hold Nicku Caveovi. Kontemplativní povahu desky potvrzují autorské texty protkané všudypřítomným tématem neklidného vnitřního putování a hledání cesty.

Koncert Michala Malarkeyho uvede písničkář Gareth Dunlop z Belfastu. Talentovaný skladatel má za sebou úspěšnou desetiletou kariéru, jejíž součástí jsou čtyři vydané EP s vlastní autorskou tvorbou kombinující folkovou hudbu a soul a mnohé spolupráce se zavedenými skladateli na tvorbě televizní a filmové hudby. Jeho nejznámější skladba Wrap Your Arms Around Me, která je součástí soundtracku k filmu Bezpečný přístav (Safe Haven, 2013), má na Youtube více než půl milionu zhlédnutí. V loňském roce Gareth vydal kritikou vysoce ceněné debutové album No. 79, s nímž letos na jaře absolvoval turné po Velké Británii. Desku nahrál záměrně ve svém domácím studiu. „Když nahráváte doma, má to jisté limity, které jsem chtěl využít jako příležitost k větší kreativitě. Všechny nás to pak donutilo použít naše nástroje jinak než jsme zvyklí“, vysvětlil Gareth Dunlop.

Gareth Dunlop se věnuje  hudbě od čtrnácti let, kdy vzal do ruky otcovu kytaru a začal objevovat jeho obří sbírku LP. Nejvíc ho oslovili The Beatles, Bob Dylan a Jimi Page. V roce 2011 vystoupil ve svém rodném městě na písničkářském festivalu Belfast Nashville Singer Songwriter’s Festival, kde získal pro svou kariéru zásadní ocenění Mladý písničkář roku. Díky tomuto úspěchu se dostal do mekky folkového žánru Nashville, odehrál své americké turné a na svém druhém EP spolupracoval s producentskou hvězdou Brentem Maherem, jenž má na kontě šest alb oceněných cenou Grammy. V červnu poprvé potěší své fanoušky v Brně.

 

Ukázky

Michael Malarkey – Scars – youtube ukázka

Michael Malarkey – Uncomfortably Numb – youtube ukázka

Michael Malarkey – Mongrels – youtube ukázka

Gareth Dunlop – Wrap Your Arms Around Me – youtube ukázka

Gareth Dunlop – Fired First – youtube ukázka

 

www.michaelmalarkeyofficial.com

www.facebook.com/mkmalarkey

www.garethdunlop.com

www.facebook.com/garethdunlop

 

 

MICHAEL MALARKEY (US) + Gareth Dunlop, 4. června 2018, 20:00

Facebook událost
PŘEDPRODEJ:

440 Kč + poplatky sítě / VIP vstupenky 1290 Kč + poplatky sítě

(Součástí VIP vstupenky je osobní setkání s Michaelem Malarkeyem.)

  • Hostel ELEVEN, Dominikánská 11, otevřeno 8-22h
  • INDIES, Poštovská 2
  • GOOUT.cz

 

 

 

Vaše názory

komentáře