Masters Of Rock 2014

12-tý ročník Masters Of Rock 2014 je za námi a nezbývá než rekapitulovat. Vše odstartoval Kreyson s Láďou Křížkem ve čtvrtek 10.7.2014 a do nedělní půlnoci 13.7.2014 se bylo na co dívat. Přijely takové bandy jako Airbourne, Axxis, Anthrax, Korpiklaani (točili zde DVD), Epica, Behemoth, Freedom Call, M. Schenker se skupinou, Arch Enemy, M. Terrana, Eluveitie, Unisonic a každýden měl jako vždy svého headlinera. Z českých kapel vypíchnu, mimo již zmiňovaný Kreyson,  Dogu, Salamandru, Legendy se vrací, Škwory a Martu Jandovou, které vystoupila jak s Die Happy tak spolu s Honzou Toužimským a orchestrem.

Když už jsem zmínil headlinery, tak ve čtvrtek to byli legendární Dream Theater, kteří pro nás připravili (jak jinak) velice profesionální set obsahující všechny jejich hity.  Zaplněný plac dlouho nechtěl pusit kapelu do zákulisí.

Hřeb celého festu měl přijít v pátek v podobě švédské bandy Sabaton. A přišel!!!!! Zcela zaplněný plac, kde se nedalo hnout, přivítal švédy mostrózním aplauzem a pěl jeden hit za druhým spolu s kapelou. Na pódiu tank, spousta pyroefektů, dobrá nálada a hit za hitem. To jsou Sabaton.

V sobotu Andi Deris s kapelou zvolili MOR playlist. který si sestavili samotní fanoušci německých Helloween. Zazněli skladby z celé 30-ti leté historie této úspěšné metalové dnes už legendy. Počínaje Ride The Sky, Starlight, Future World, přes Halloween, Eagle Fly Free až po Power. Do 90-ti minut se vešlo mnoho hitů Helloween, které znali všichni co přišli.

Když jsem hovořil o hřebu celého MORu a měl jsem na mysli Sabaton. Pro mnohé tomu tak bylo. Dle mého názoru byl oním hřebem samotný závěr festu, kdy nás poctil svou návštěvou Sebastian Bach – bývalý frontman amerických Skid Row. Velkou škodou zůstává fakt, že tuto podívanou nechalo ujít spousta lidí, co dali přednost brzkému odjezdu. Po koncertu Unisonic, kde zazněli většinou skladby z prvního alba, kapela okolo Kai Hansena a Michaela Kiskeho zařadila jen dvě ochutnávky z nové desky, která vyjde letos v srpnu u měla by být v duchu starých dobrých DÝNÍ, vtrhl na pódium Sebastian Bach se svou kapelou. A myslím si, že překvapil všechny, co zůstali na celou neděli. Kdo čekal, že Seb bude prezentoval novou desku Give ´Em Hell tak se šeredně mýlil. Z této desky zazněly dva songy a celé show se odvíjela v duchu starých dobrých Skid Row. Zazněly věci jako Big Guns, Monkey Bussines, 18 &life, I Remember You, Get The Fuck Out a Youth Gone Wild. Seb plný energie byl k neutahání, kapela ho podpořila skvělými sbory a rock and roll zaplnil celý areál likérky. Co dodat na závěř? Počasí vyšlo náramně, pořadatelé zvládli vše na jedničku, piva se vytočilo spousta a hlavně se nikomu nic nestalo.

Zbývá jediné. Těšit se na další ročník MOR.

Vaše názory

komentáře