Mark Lanegan Band přiveze na Flédu nové album

Majitel uhrančivého barytonu Mark Lanegan se vydává se svou kapelou na tour k pořadí již desáté sólové desce Gargoyle. Na brněnské Flédě se představí 9. listopadu. Společně s ním vystoupí Joe Cardamone, člen zaniklé noise rockové skupiny The Icarus Line, a belgický soulový písničkář Lyenn. Vstupenky budou v prodeji od 30. června na smsticket.cz a v Indies.

Říká se o něm, že má jeden z nejlepších chrapláků na světě. Americký písničkář Mark Lanegan v nových skladbách obohacuje svou typickou kombinaci rocku a blues o krautrock, elektroniku a syntezátory. Poznáme ho tak v nových hudebních polohách, ve kterých dominuje výrazná basová linka a občas až taneční kontury. Temný oblak ale neztrácí, zpovídá se z vnitřních démonů a zároveň nešetří černým humorem. A především si stále udržuje nekompromisní a charismatický projev. O jeho nezničitelnosti se mohou diváci přesvědčit 9. listopadu na brněnské Flédě.

Album Gargoyle vyšlo 28. dubna 2017 u Heavenly Recordings a produkoval Alain Johannes, který je i spoluautorem několika písní na desce. Na albu se dále podíleli Josh Homme, Duke Garwood a Greg Dulli.

 

Ukázky

Mark Lanegan – Beehive – youtube ukázka

Mark Lanegan – Emperor – youtube ukázka  

Mark Lanegan – Death’s  Head Tattoo  – youtube ukázka

 

MARK LANEGAN BAND (USA), 9. listopadu 2017, 19:00

Facebook událost
VSTUPENKY V PŘEDPRODEJI OD 30. 6. 10:00

PŘEDPRODEJ: 480 Kč (+ poplatky sítě) / 550 Kč na místě

  • CAFÉ ELEVEN, Dominikánská 11, otevřeno 8-22h
  • INDIES, Poštovská 2
  • smsticket

Vaše názory

komentáře