Manuela Kraller (Ex – Xandria) hovoří o svých plánech do budoucna

Drazí fanoušci,
chci Vám sdělit žhavé novinky ohledně mých nových hudebních projektů…
Od svého odchodu z Xandria jsem zatím nikde úplně nezakotvila. Každý den jsem pracovala na různých hudebních směrech. Měla jsem první sólo focení ve Švýcarsku, začala s novými projekty a dělala plány do budoucna…
Práce ještě není u konce, ještě je potřeba toho hodně udělat. Ale možná že „práce“ je špatné slovo pro něco, co mě naplňuje, co bych i nadále chtěla dělat. Dělám všechno s radostí a to je to nejdůležitější.
A doufám, že tuto radost mohu předat vám všem svou budoucí hudbou…
Při vzpomínce na svou předešlou hudební kariéru jsem poznala, že vše, čemu jsem se posledních deset let hudebně věnovala, spojuje jedno společné téma: symfonická hudba. V celé své rozmanitosti.
Tak jak symfonická hudba byla mou dřívější součástí, bude také hrát hlavní roli v mé budoucnosti. A jelikož jsem již dlouho vášnivou posluchačkou soundtracků a filmových trailerů, určitě chci tento styl promítnout do mé hudby. I když tato hudba má být hlavně bez metalových prvků, jsem si jista, že si příští rok budete moct poslechnout velkolepé filmové zvuky!
Když jsem přemýšlela o své hudební budoucnosti, snažila jsem se zjistit, co je opravdu důležité, co mě žene vpřed: v každém případě je to hudební svoboda a tvořivost. Nechci říci: Budu dělat jen toto a nic jiného. Nechci mít žádné hranice. Chci být přístupná různým hudebním stylům a také různým pěveckým technikám. Chci experimentovat se svým hlasem, vyzkoušet různé hudební způsoby tvorby. Neupínat se jen na konečný výsledek, ale být otevřená pro inspiraci, užít si samotný proces tvoření…
V souvislosti s tím existují dva projekty, kterým jsem v poslední době začala věnovat…
První projekt bude s Tobiasem Gutem, klávesákem z mé dřívější kapely „Forty Shades“. Vždycky jsme byli hudebně propojeni, tak jsme se rozhodli pro spolupráci opět v jiném hudebním stylu, než jsme dělali předtím. Nebude to klasická kapela, ale duo, které jsme se rozhodli nazvat „Valkea Valo“ (to znamená ve finštině „bílé světlo“). Jsme připraveni najít náš vlastní hudební styl mimo metalovou hudbu … čeká na nás dobrodružství!
Druhý, pro mě neméně důležitý duo projekt, bude s jedním z mých nejlepších přátel, kterým je Mani Müller. Byl to první člověk, s nímž jsem kdy dělala hudbu. Již v roce 2007 jsme začali s covery Nightwish a Evanescence, ale brzy jsme začali psát vlastní písně, převážně jako duety. A teď jsme se rozhodli v tom pokračovat… budete nadšeni!
A v neposlední řadě na mě čeká úžasný projekt se skvělou zpěvačkou Heidi Parviainen (Ex – Amberian Dawn). Já budu hostující zpěvačka ve skladbě „Memories Fall“ (z jejího nadcházejícího alba „Behind the Black Veil“ ) jejího vlastního projektu „Dark Sarah“. V prosinci se chystáme natočit video! Zůstaňte naladěni na novinky, bude to bomba!
Jsem rozhodně připravena začít novou hudební kapitolu svého života…

Jste připraveni jít po této nové cestě se mnou?

Manuela

Vaše názory

komentáře