Křest CD Návrat krále

Jak jsme již zmínili, skupina Kreyson s Láďou Křížkem ohlásila návrat na metalovou scénu, a to s novou deskou. Ta je nazvána Návrat krále. V sobotu večer proběhl její oficiální křest, a kde jinde, než v oblíbeném Masters of Rock Café ve Zlíně. Skupina Kreyson s Láďou zahájili krátce po osmé večer velmi neformální tiskovku pro zhruba stovku skalních fanoušků z oficiálního fan klubu kapely, zástupců medií a pár pozvaných hostů. Tiskovka byla, jak jinak, doprovozena prodkucí nové desky. Přes počáteční drobný problém se zvukem se nakonec klubem nesl nářez, který si v ničem nezadal s věhlasnými metalovými kapelami současnosti.
Mezi jednotlivými skladbami Láďa jednak odpovídal na otázky fanoušků, jednak popisoval některé detaily vzniku desky Návrat krále.

Nutno podotknout, že desku kapela natáčela ve Švédsku ve studiu věhlasného Andy LaRocque, což není nikdo jiný, než kytarista Kinga Diamonda. To, že to je profesionál každým coulem je cítit z každého tónu desky. Perfektní zvuk nenechá nikoho na pochybách, že kapela nemohla volit lépe. A aby těch specialit nebylo málo, tak obal desky a doprovodnou grafiku dělal sám Mark Wilkinson, který se do povědomí rockového publika zapsal takovými kousky, jako je obal desky Misplaced Childhood kapely Marillion, nebo Ram It Down, Painkiller či Jugulator od samotných Judas Priest. Jako třešinka na dortu byla návštěva právě mistra Marka Wilkinsona, který odpovídal na otázky publika, a také se stal kmotrem právě vydané desky. A protože se celá akce odehrávala na Valašsku, nemohl křest proběhnout jinak, než za pomocí slivovice. Kmotr (v originále Godfather) popřál jak desce, tak i kapele hodně hudebních úspěchů. Tím končila oficiální část večera a dál následovala autogramiáda a volná zábava. Škoda jen, že se pro nemoc nemohli zúčastnit kytaristé Radek Kroc a Peter Boška.

Nutno poděkovat pořadatelům z agentury Petarda Production za skvěle připravený večer. Hodnotit desku samotnou tady teď nebudu, na to je brzo. Napřed je potřeba ji pořádně „naposlouchat“, nicméně recenze se na našich stránkách jistě brzo dočkáte. Za sebe k desce mohu pouze říct, „máte se na co těšit“.

 

Vaše názory

komentáře