Jordan Rudess vydává nové album

Multiinstumentální hudebník a klávesista progrockových Dream Theater, Jordan Rudess v těchto dnech vydává sólové album. Se svým devítistopým koncertním klavírem Steinway Concert Grand nahrál 13 skladeb na desku, kterou nazval All That is Now.
Sám Rudess na webu Dream Theater uvádí že: „Toto album je velmi blízké mému srdci. Po celá léta hledání, než jsem našel nástroj snů, který by rozšířil moje hudební myšlenky, jsem hrál doslova na každý klavír na světě. Svůj Concert Grand jsem objevil před sedmi lety, a od té doby dochází k nejhlubšímu hudebnímu propojení vždy, když hraju na svůj Steinway. Je to můj celoživotní cíl, přenést čistou hudbu v mé mysli pomocí rukou na klávesnici. Toto album zachycuje kouzlo tohoto propojení. Nahrávání proběhlo v klavírní místnosti mého domu pouze za pomoci mého Steinway D a mikrofonů Earthworks. Doufám, že se Vám bude líbit, tak jako mě jeho tvorba.“

Tvorbu kompletních Dream Theater si můžeme připomenout již zanedlouho, 29.1.2014, kdy vystoupí v pražské Tipsport Areně.

jordan

Kdybyste chtěli vidět, jak takový, téměř tři metry dlouhý a zhruba $100.000 stojící nástroj vypadá, podívejte se sem.

Vaše názory

komentáře