Ikony slovenského reggae Polemic a Medial Banana spojí síly na Flédě

Stálice slovenské reggae scény Polemic a Medial Banana spojí 18. března síly ve speciálním koncertu na Flédě. Jedna z pouhých dvou zastávek v Česku bude koncertní oslavou dovršených kulatin obou kapel. Jako dárek fanouškům zazní i nové písně z právě připravovaných alb obou uskupení.

 

Společné vystoupení oblíbených interpretů bylo jedním z vrcholů festivalu Uprising v roce 2019. Právě tam poprvé zazněla skladba Staré časy, kterou kapely společně nahrály. „Bylo pro mě zajímavé, že kluci jsou sice o půl generace mladší, ale zažili jsme prakticky ty samé věci,“ přibližuje vznik hitu Branislav Bejzo BajzaPolemic. Píseň, která se ohlíží za léty dospívání členů obou kapel, odstartovala vzájemnou spolupráci a dala jméno aktuálnímu turné. Během březnové show na Flédě odehrají obě skupiny své největší hity, které shrnou tři desítky let existence Polemic a uplynulou dekádu Medial Banana.

 

Slovenská skupina Polemic vznikla v roce 1989. Osmičlenný sbor hudebníků patří mezi přední slovenské projekty v žánrech ska a reggae. Za dobu působení stihla vydat sedm řadových alb a vystoupit s nimi na všech důležitých festivalech v České a Slovenské republice (Pohoda, Colours of Ostrava, Mighty Sounds a další). Skupina koncertovala i v zahraničí, v Anglii, Itálii, Německu nebo ve Švýcarsku. Bratislavská formace Medial Banana vznikla v roce 2009 a ve své tvorbě mísí reggae a ska s prvky rocku, dubu nebo dancehallu. Má na kontě tři plnohodnotná alba a zásadní spolupráci s britským MC Deadly Hunta.

 

 

Ukázky

Medial Banana & Polemic – Staré časy – youtube ukázka

Medial Banana – Nemôžem prestať – youtube ukázka

Medial Banana – Live at Uprising Reggae Festival 2016 – youtube ukázka

Polemic – Tancuj – youtube ukázka

Polemic – Live at Pohoda 2018 – youtube ukázka

 

medialbanana.com

www.polemic.sk

 

 

Polemic & Medial Banana, Fléda, 18. března 2020, 20:30

Facebook událost
VSTUPNÉ:

  1. vlna (100 ks) – 350 Kč – VYPRODÁNO
    2. vlna (dalších 200 ks) – 370 Kč + poplatky sítě
    3. vlna (zbylé lístky) – 390 Kč + poplatky sítě

 

PŘEDPRODEJ:

  • cz
  • INDIES, Poštovská 2
    •  

 

 

Vaše názory

komentáře