Helloween táhne Evropou

V rámci turné k desce My God – Given Right navštívil Helloween země české i slovenské. Naše redakce se v rámci jarní dovolené zúčastnil košického zastavené této legendy metalu. Pro Českou a Slovenskou republiku vystřídal německý Rage jako support švýcarský hard-rockový fenomén Gotthard. Tuto skvělou dvojici doplnila banda s ostrovů Crimes Of Passion.

Během odpoledne došlo k zásadním komplikacím kdy bubeník Gotthard Hena Habegger musel být hospitalizován s blíže neurčitými zažívacími problémy. Úkolu vyřešit tyto maléry se ujal tourmanaget Gotthard Nikolas Krofta. Větší časový prostor se prezentoval dostala banda z ostrovů a po tuto dobu Gotthard zkoušel v šatně svůj set v akustické podobě, tak aby mohl nabídnou téměř zaplněné hale aspoň kousek ze své tvorby.

Vydělali na tom samozřejmě angličané. Pro mně dosut neznámá banda dostala dostatečný prostor prezentovat svůj tvrdý, ale melodický hard-rock.

Před devátou hodinou přišli na pódium Gotthard v doprovodu tlumočníka, který prezentoval omluvu kapely za situaci která nastala. Aplaudující hala omluvu přijala s pochopení a bouřlivé ovace byly na dálku poslány do nemocnice s přáním brzkého uzdravení Hena Habeggera. Kapela poté zahrála akusticky pět narychlo naučených věcí a za velkých ovací předala žezlo hlavní hvězdě večera Helloween.

Jak už bývá zvykem ve 22:00 ot vypuklo. Intro Walls Of Jericho odstartovalo skoro dvouhodinové show. Kapela představila jak věci z nového alba, tak i průřez celou svou bohatou minulostí. Jak už to bývá zvykem. Mínusem zůstává jediný fakt, a to že si do haly mohly najít cestu větší počty fanoušků této kapely. Nebudu tady rozepisovat, které věci zazněly tento večer, protože jsem pro Vás v rámci focení nafotil i kompletní playlist večera.

Už nyní se můžeme těšit na příští rok, kdy podle mého soudu Helloween přichystá nějaké překvapení k 30-ti letému výročí vydání legendární desky Keeper Of The Seven Keys. Uvidíme….

Vaše názory

komentáře