Ghost of You pokřtí novou desku na Flédě

Ghost of You pokřtí novou desku na Flédě

Brno, 15. února 2018

Brněnská psych-popová kapela Ghost of You vydává dlouho očekávané album Black Yoga.  Posouvá se na něm dál k elektronickému zvuku, aniž by cokoli ztrácela ze své postrockové syrovosti. V pořadí druhou studiovku velkolepě pokřtí 15. března na Flédě. Součástí koncertu budou i světelné projekce, jimiž ohromila diváky na holandském Eurosonicu a slovenské Pohodě. Jako speciální host vystoupí srbská rocková garážovka Repetitor.

 

Brněnská kapela Ghost of You není na české alternativní scéně žádným nováčkem. Má za sebou sérii koncertů v Londýně, vystoupení na festivalech Eurosonic, Sziged, Pohoda, Beseda u Bigbítu, Banát, Colours of Ostrava nebo Metronom, kde si své fanoušky rychle získala svou  pověstnou energií, postrockovým zvukem, nakažlivým psychedelickým popem a texty s osobní lyrikou. Po úspěšném debutovém albu Glacier and the City (2015) přichází se svou druhou studiovou nahrávkou Black Yoga, kterou pokřtí na Flédě. „Toto album je v mnohém jiné, ale energie zůstává stejná. Použili jsme jiné nástroje, více experimentovali. Teď jsme dokončili nový koncertní set, kde jsme vedle sebe postavili nové album a část alba prvního. Zjistili jsme, že dohromady to funguje skvěle,“ prozradil bubeník kapely Michal Janík.

 

Stejně jako první album, které Ghost of You pevně ukotvilo na domácí alternativní scéně,  také nahrávka Black Yoga (2018) vznikala pod zkušeným dohledem producenta Ondřeje Ježka. Tentokrát si k němu kapela místo hotových písniček do studia přinesla spíš jednotlivé motivy a nápady. Kromě dvou skladeb tak deska vznikala až ve studiu. Výsledná zvuková rozmanitost je osobitým prolnutím psychedelického popu, artrocku, elektronických zvuků, místy až epileptických bicích a expresivního zpěvu Tomáše Novohradského. „Black Yoga pro nás představuje jakousi konfrontaci se svým špatným já. Je to cvičení, z jehož spárů je těžké se dostat. Dobrovolně ničíš sebe sama i své okolí. Každý po svém a každý trochu jinak,“ vysvětlují členové kapely. Komplexní, ledově chladný zvuk, rychle se měnící rytmus, střídání hlasitých až řvavých refrénů s klidnými mezihrami, to jsou noví, ještě syrovější Ghost of You, dnes jedna z nejskloňovanějších alternativních formací na domácí scéně.

 

Své první album EP Ocean K natočila čtveřice ve složení Tom Novohradský, Michal Janík, Štěpán Pařízek a Jiří Habarta již v roce 2013. Energická hudba postavená na indierockovém základu s dávkou psychedelie a divnorytmů si svou živelností a autentičností získávala jedno klubové a festivalové pódium za druhým. Zlom v jejich hudební kariéře nastal na Flédě v květnu 2015, když zvítězili v koncertním klání o účast na prestižním budapešťském festivalu Sziget. O tomto zásadním roce v životě kapely vznikl dokument Ledovec ve městě (2016), který natočil student JAMU Václav Mach pod vedením svého učitele Pavla Jiráska. Jeho autor strávil s kapelou desítky hodin natáčení, aby unikátním a autentickým způsobem zachytil přípravy a nahrávání debutového alba Ghost of You a jejich dobývání domácího i zahraničního hudebního prostoru.

 

Hvězdu večera na pódium uvedou srbští hosté Repetitor, kteří získali pověst téměř nedobytné kapely, když realizaci jejich vystoupení v poslední době kazily nejrůznější nenadálé příhody. Návštěvníci Flédy tak mají tak jedinečnou příležitost naživo vidět jednu z nejúspěšnějších balkánských rockových skupin, která se hlásí k odkazu alternativního garage rocku raných Mudhoney, Sonic Youth, Pixies nebo Black Sabbath.

 

 

 

Ukázky

Ghost of You – The Ark Won’t Come – youtube ukázka

Ghost of You – From The Top of Their Lungs – youtube ukázka

Ghost of You – Hermaphrodite – youtube ukázka

Ghost of You – Deerhunter – youtube ukázka

 

www.facebook.com/ghostofyouband
www.ghostofyou.cz

 

 

GHOST OF YOU – BLACK YOGA RELEASE PARTY & REPETITOR, 15března 2018, 20:00

Facebook událost

  • PŘEDPRODEJ: 150 Kč (+ poplatky sítě)
  • Hostel ELEVEN, Dominikánská 11, (denně 8-22h, bez poplatků)
  • INDIES, Poštovská 2

 

 

Vaše názory

komentáře