GAMMA RAY, Rhapsody Of Fire a Elvenking ve Zlíně.

Další hóóódně zdařilou akcí ve zlínském MOR cafe klubu byla třetí březnový pátek zastávka německé legendy Gamma Ray v čele s Kai Hansenem v rámci turné k nové desce Empire Of The Undead.  Jako support přivezli s sebou kapely Rhapsody Of Fire a Elvenking.

Jak už bývá zvykem ve 20:00 dostali prostor, pro mně zatím neznámí borci, kteří si říkají Elvenking. Byl jsem mile překvapen melodickým a přitom dynamickýma tvrdým heavy metalem, podpořeným skvělým zpěvem, el. houslemi a mohutným sborem. Škoda jen, že tyto bandy dostávají tak malý prostor pro svou prezentaci.

Jako druzí dostali prostor italští Rhapsody Of Fire.  Přiznám se, že po odchodu Turilliho ztratila tato formace jaksi  šťávu. Sice nezklamali, ale jejich projev nebyl to co býval. Hodinový set zahrnoval průřez tvorbou kapely a prezentaci nové desky Dark Wings Of Steel,  z které zazněly čtyři věci.

A ve 22:15 to vypuklo. Po klasickém Intru Welcome následovala titulní věc z nové desky Avalon a musím říct, že mně posadila tato skladba na zadek. Poslední dvě řadové alba  mně moc nenadchla a vypadalo to, jakoby kapela neměla inspiraci.  Omyl!!!  Gamma Ray jsou zpět a v plné parádě.  Zaznělo celkem šest skladeb z nové desky doplněné hity jako např.: Rebellion In Dreamlands, Land Of The Free,  To The Metal, Razorblade Sigh a mnoho dalších. Prostě za necelé dvě hodiny předvedli Gamma Ray skvělou podívanou, která velice rychle uběhla a nikomu nevadilo, že ani v přídavcích se nedostalo na skladby z tvorby Helloween, kde Kai působil.

Velká škoda byla , že se během koncertu nemohla prodávat nová deska Empire Of The Undead. Prodalo by se určitě mnoho nosičů A důvod? Ten byl prostý. Oficiálně toto Cédo vychází 28.3. a tak se nedá nic dělat. Prodej bude až na koncertech po tomto datu.

Vaše názory

komentáře