GAMMA RAY „Master Of Confusion“ 2013

Dnes už ikona a legenda powermetalu Gamma Ray nás obdarovali po téměr 3 letech novým EP Master Of Confusion, které je předvojem pro album Empire of the Undead, které má vyjít v roce 2014 (doufejme, že již v roce 2013, spekuluje se). Myslím, že se bude na co těšit. EP obsahuje dva songy, které se budou nacházet i na novém připravovaném albu. S toho lze vyčíst, v jakém duchu se album ponese a myslím, že přímo skvěle. Ostatně, jako vždy. Empire Of The Undead a Master Of Confusion, jsou opět písně, která charakterizují Gamma Ray jako vždy. Pompézní, gradující, svižné, rychlé, melodické a hlavně metalové. Ono ostatně na tohle EP, ač to není zvykem dělat recenze, jsem si musel dovolit pět jen samou chválu, ať už v podobě oněch dvou věcí či dvou coverů. Konečně se někdo „taky“ rozhodl udělat cover na něco jinýho, než jen AC/DC, Abbu apod.. Los Angeles od kapely The Sweet je v podání „Gamáčů“ absolutní jedničkou.
Sweeti jsou známý především svojí sehranou precizností co se týče hlasového pojetí a ať si každej říká co chce, vždycky to byl svělej rock and roll ( Peppermint Twist, The Ballroom Blitz… ) a právě „Gamáčům“ díky jejich hlasovému fondu obecně, se tahle věc skvěle povedla a sedla jim jako … na hrnec.
Není co dodat. Dalším coverem je Death Or Glory od skupiny Holocaust. Pěkně vyřezaný kytary, rozšíření „životabudiče“ písně, ale zároveň zachování těžkopádnosti. Ano, takhle jsem si to představoval. Dále se na albu náchází ještě 6 live věcí, ale k těm se nemá cenu ani vyjadřovat. Všichni je známe a na EP slouží jen jako „omáčka“. Celkově jsem s tímto EP spokojen a dovolil bych si citovat svého dlouholetého přítele a skoro znalce muziky (musím ho taky poškádlit) Lukáše „Klikáče“ Klika .“Helloween, podle mého názoru, zase dostali od Gamma Ray pěkně nadrbáno“. Se slovem „zase“ bych až tak nesouhlasil, uvidíme jaké nakonec bude celé album. Hodnotím zatím lehce nadprůměrně, ale to jen z důvodu, že je to EP a musím si schovat taky něco na řadové album.

Vaše názory

komentáře