Citron přichystal zbrusu nové EP

Česká metalová legenda přichystala zbrusu nové EP s názvem „Valašský věk“. To obsahuje dvě novinkové skladby „Valašský věk“ a „Máme ruce nad hlavou“. EP je předzvěstí nového chystaného studiového alba, které bude následovníkem desky „Rebelie rebelů“ z roku 2016.
Nové EP vznikalo od února do března v ostravském studio Citron a to pod producentskou taktovkou Radim Pařízek, Láďa Křížek a Djordje Erič. Zpěvák Křížek se současně autorsky podepsal pod skladbu „Máme ruce nad hlavou“. Ta je zároveň prvním rychlým duetem Ládi a zpěvačky Tanji pod hlavičkou Citronu. Titulní píseň „Valašský věk“ složil a otextoval kapelník Radim Pařízek. Tematicky navazuje na tradiční rukopis Citronu, který ctí kulturu a symboliku valašského regionu. „Drazí fanoušsci a přátelé rockové hudby, předkládáme vám ochutnávku naší nové muziky jako předzvěst našeho budoucího řadového alba. Jeho vydání vám s předstihem oznámíme. Skladba Valašský věk lehce naznačuje, jakým směrem se naše tvorba bude dál ubírat. Zaposlouchejte se a buďte s námi“, vzkazuje aktuálně fanouškům lídr kapely Radim Pařízek.

Výslednou zvukovou podobu dal EP Roland Grapow (MASTERPLAN, ex-HELLOWEEN) a o grafiku obalu se postaral Vladimír Jaške. EP vychází fyzicky na CD v digipacku, který jako bonus obsahuje live klip „Už couvám“ natočený na Megakoncertu Rádia Čas v roce 2018, a přiložena je také obsáhlá fotogalerie kapely.  EP bude dostupné i digitálně na všech tradičních stream službách, jako jsou Spotify, Apple music nebo Google play.

Kapela Citron současně už 16. 3. vyráží na turné Souboj rebelů 2019. To čítá celkem třináct koncertů a společně s Citronem bude vystupovat slovenská rocková legenda Tublatanka. Na koncertech v Praze a v Ostravě pak bude speciální hostem německá kapela Rosy Vista pocházející z Hannoveru. Tu Citron před více než třiceti lety doprovodil na turné po Německu a následně společně odehráli i několik koncertů v tehdy ještě komunistickém Československu.

Vaše názory

komentáře