Bounty Rock Cafe Open Air

V sobotu 13. června 2015 proběhl na Korunní pevnosti v Olomouci již 5. ročník Bounty Rock Cafe Open Air, dle mého soudu nejlepší ročník v historii festivalu.

V úvodu se nám představila legendární olomoucká kapela Perseus s frontmanem a ex-Calibos Mirkem Spilkou. Kluci zahráli to nejlepší ze své tvorby a pěkně jim to šlapalo. Své věrné fanoušky nezklamali a přes pekelné horko bylo před pódiem plno.

Jako druhá se představila kapela z Vyškova – Dark Gamballe. Thrash/death metalová formace vydala několik CD a účastnila se mnoha koncertů a festivalů, dělala předskokany známým kapelám. Tři jejich alba od roku 2004 byla nominována mezi nejlepší počiny roku v kategorii Hard´n´Heavy v prestižní anketě Akademie populární hudby hudebních publicistů ANDĚL, kde získala jedno druhé a dvě třetí místa. Na BRC Open Air nahradila kapelu Krucipüsk, která měla původně vystoupit. Bohužel jejich zvukař nezvládl svou práci a tak jsme mohli slyšet místo zvučného bigbítu jen „dunící kouli“, kde nejenže nebylo rozeznat jednotlivé nástroje, ale dokonce ani zpěv. Přesto bylo na place spousta fanoušků, kteří se opékali na slunci a povzbuzovali své favority.
Bombastickým zážitkem bylo vystoupení v pořadí třetí kapely, legendárního hard rockového a heavy metalového Citronu. Návštěvníky festivalu přivítali titulní skladbou ze stejnojmenného alba Vypusťte psy!, kterou v roce vydání 1990 nazpíval František Fany Michalík, současný zpěvák kapely a důstojný nástupce zesnulého Standy Hranického. Svou show dostali do varu publikum, které zpívalo celý koncert s nimi.

Ostravskou kapelu vystřídala formace až z dalekého Slovenska, Tublatanka, která vsadila na své staré hity. Mohli jsme si tak zazpívat takové pecky, jako Pravda víťazí, Žeravé znamenie osudu, Skúsime to cez vesmír a další. Mnohé fanynky jistě potěšilo, že idol jejich mládí vypadá pořád sakra dobře, stejně jako na plakátech, které zdobily zdi dívčích pokojíků.

Následovala delší neplánovaná pauza, kdy se chystalo pódium pro druhou zahraniční kapelu, britské Uriah Heep. A čekání se vyplatilo. Profesionální výkon, skvělý zvuk, ale nejen to. Frontman kapely Bernie Shaw z pódia komunikoval s fanoušky nejen anglicky, ale také roztomile česky, po koncertě se nechal se zájemci vyfotit, zdvořile s každým rozmlouval. V tuto chvíli byla celá plocha zaplněna, publikum bylo nadšené a zpěvem vybičovávali kapelu k maximálnímu hudebnímu zážitku. Nebyli jsme ochuzeni o takové hity jako Lady in Black, Gypsy, July Morning, Easy Livin‘, kterou své vystoupení zakončili.
A nyní nastal onen zlatý hřeb večera. Na scénu přišla další legenda, kapela Stromboli v původní sestavě. Bouřlivým potleskem publikum přivítalo Michala Pavlíčka, Báru Basikovou, Vendulu Kašpárkovou, Klaudia Kryšpína a Jirku Veselého. Úvodní skladba Sandonorico byla předzvěstí speciálních efektů, o které se postarala sama příroda. Obloha se zatáhla těžkými černými mraky a při Carmen již zemi bičovaly proudy vody. Když přišel na scénu host Stromboli – Vilém Čok, a střihnul si Ó hory, ó hory, začaly se na obloze objevovat blesky a na pozadí hřmělo. Lepší dokreslení atmosféry jsme si nemohli přát. Spousta návštěvníků utekla pod stany, ale velká část nebrala na počasí ohledy a užívala si bez deštníků a pláštěnek skvělou atmosféru pod návaly vody, blesků a hřmění. Nejen pamětníci si zpívali společně s Bárou Basikovou třicet let staré skladby jako Veliké lalulá, Košilela, Okolo ohňů.
Přestože jsme byli všichni mokří až na kost, odcházeli jsme spokojeni a naplněni. Velký dík patří Dušanovi Neumannovi, který tímto ročníkem nasadil laťku hodně vysoko. Jsme zvědavi a těšíme se na ročník příští a tajně doufáme, že bude minimálně stejně nadupaný jako tento.

Vaše názory

komentáře