Black Sabbath jako swing?

Black Sabbath jako swing? Podívejte se na nový videoklip pražské kapely

Pražská kapela Dirty Rudolph and his Inglorious Rock’n’Roll Mates ve čtvrtek večer vydala a pokřtila svůj první singl War Pigs. Slavnou hitovku od průkopníků heavy metalu, nazpívanou původně Ozzym Osbournem, nahráli jako swing. Natočili k ní i videoklip, ve kterém si celá kapela zahraje hned dvakrát: krom toho, že hrají sami sebe, si členové kapely ve videu „střihli“ také metalové fanoušky, kteří se s kapelou setkají v klubu. Na taneční verzi své oblíbené kytarové vypalovačky reagují nejdřív rozpačitě, pak si ale na song rádi zatrsají.

Podívejte se na celý klip zde.

Svéráznou verzi War Pigs hraje kapela podle svých slov už dlouho, téměř rok ale čekali na povolení zahraničního nakladatele. To jim nakonec bylo uděleno a singl tak může bez obav spatřit světlo světa. A podobných „perel“ je prý repertoár kapely doslova plný. Dirty Rudolph and his Inglorious Rock’n’Roll Mates hrají téměř výhradně retro aranže známých písniček. Kromě Black Sabbath si vzali na paškál např. Linkin Park, Fantoma opery nebo české Hentai Corporation. Vzhledem k náročnému procesu získávání autorskoprávních licencí však zdaleka ne celý svůj repertoár mohou bez problémů publikovat. Nedělají si s tím ale velkou hlavu a naopak tvrdí, že tak mají alespoň fanoušci důvod chodit na koncert, neboť na něm mohou vidět naživo něco, co na Youtube zkrátka nenajdou.

A živé koncerty „Dirty Rudolpha“ opravdu stojí za to. Band o celkem osmi členech láká na dechovou sekci s dvěma trumpetami a jedním klarinetem, na zpěváka s elvisovským barytonem, zpěvačku se sopránem jako z disneyovských pohádek a údernou rytmickou sekci. Svůj první videoklip pokřtili ve čtvrtek 17.1. v pražském klubu Joe a divákům nadělili více než dvouhodinovou party, na které nechyběly rychlé swingové vypalovačky i těžké funkové disco songy. Celý koncert pak okořenili mnoha parádními sóly, zejména ze strany dechové sekce.

Vznik svého dlouhého a těžce zapamatovatelného názvu vysvětlují tím, že původně nemělo jít o kapelu. Jejich první společný koncert se odehrál v rámci vánočního večírku DAMU, kde polovina kapely studuje nebo studovala. V domnění, že půjde o projekt na jeden večer, nazkoušeli set vánočních písniček a vymysleli si dlouhý pseudonym ve stylu názvů rock’n’rollových kapel z 50. let s odkazem na vánoční tématiku. Následovaly ale pozvánky na další akce a členové kapely tak sami dodávají, že aniž by to kdy plánovali, omylem kapela funguje až dodnes.

Vaše názory

komentáře