Barren Womb zítra poprvé v Praze

2 x 2 = 666. Dvě temný norský dua zítra v 007 Strahov

 

28.04.2016 / KLUB 007 STRAHOV / 19:30

 

Dvě norský dua, dvě pojetí temnejch zákoutí hudby. Noise punk a špinavej doom metal na jednom pódiu. Ačkoliv dvojka je společnej jmenovatel obou severskejch delegací, prim bude celý večer hrát šestka. Respektive šestky tři.

 

BARREN WOMB (NOR)
Trondheim, Spartan Records
www.barrenwomb.org

Nique Everything. Druhý studiový album, který vyšlo v listopadu loňskýho roku, nahráli Barren Womb naživo pod otěžemi Håkona Gebhardta (ex-Motorpsycho, Ida Jenshus) a producentsky se na něm podepsal Alan Douches (Converge, Kvelertak, Japandroids). Informace, která stačí k tomu, abychom pozvedli obočí a tomuhle noise-punkovýmu duu začli věnovat pozornost. Správnej postřeh novináře na Loudwire, vystihující podstatu věci, zní stručně a jasně: „Barren Womb push the boundaries of what two guys with instruments can create“.

HYMN (NOR) 
Oslo, Heksekunst Productions
https://urskoghymn.bandcamp.com/

Ole Rokseth a Markus Støle vzali pojetí muzikantskýho dua z toho tvrdšího konce. O hodně přímočařejší instrumentální pojetí, temný, často až doom-metalový pasáže a pro norský metalový kapely tak příznačná temná nálada napříč celou nahrávkou. Důkaz toho, že i v metalu míň někdy znamená víc.

Koncert jako vždy nekuřácký.

 

EVENT: https://www.facebook.com/events/1662586467337534/

 

Poster

Vaše názory

komentáře