Avantasia – Ghostlights worl tour 2016

O velikonočním víkendu se naše redakce vydala k našim východním sousedům. Důvod byl jasný. Na Slovensko dorazila v rámci světového turné k nově vydané placce Ghostlights metalová opera Avantasia. Hvězdné obsazení, které Tobias přivezl s sebou předurčovalo fakt, že během avizovaných 200 minut zazní všechny hity Avantasie, jak z nové desky tak i z těch v minulosti vydaných. Krásné třípatrové pódium během večera navštívila a perfektnímu slovenskému publiku předvedla své geniální hlasy taková jména jako Michael Kiske (ex. Helloween, Unisonic), Jørn Lande, Ronnie Atkins ( Pretty Maids ), Oliver Hartmann, Amanda Somerville, Herbie Langhans ( Sinbreed ), nestárnoucí Bob Catley a samozřejmě nechyběl mozek Avantasie Tobias Sammet. Zazněly všechny známé skladby napříč celou tvorbou Avantasie, ale samozřejmě se nedostalo na všechny hity. Na to by 200 minut nestačilo.

Avantasii hostil 27.3. zimní stadion v Banské Bystrici a o den později na velikonoční pondělí atletické hala Elán v Bratislavě. Obě akce se mohli těšit pěkné návštěvě fanoušků, kteří vytvořili tu pravou metalovou atmosféru, za kterou se odvděčili všichni protagonisté těchto večerů.

Ti co neměli to štěstí vidět Avantasii na Slovensku, mohou nahlédnout do naši fotogalerie a případně shlédnout Avantasii v rámci letního festivalu Masters Of Rock ve Vizovicích. A to druhý víkend v červenci.

Vaše názory

komentáře