Alex Ligertwood a The Magic of Santana

Ve čtvrtek 2. července odstartovaly na Korunní pevnosti Olomoucké kulturní prázdniny 2015. Zahájil je náměstek primátora Pavel Urbášek. A nemohli jsme si přát lepší zahájení než formací The Magic of Santana s Alexem Ligertwoodem.

Jako předkapela se představili olomoučtí Homebwoyrasta. Desetičlenná kapela hraje reggae-rock. Není to zrovna styl, který bych poslouchala a tak neumím posoudit, jak se jim jejich vystoupení podařilo. Nicméně jim to šlapalo, spoustu návštěvníků jejich hudba zvedla z lavic a tancovali před pódiem. Kromě jejich vlastní tvorby zahráli i známé pecky od Boba Marleyho a dočkali jsme se dvou přídavků.

Po kraťoučké přípravě pódia nastal zlatý hřeb večera. A, vážení přátelé, ano! Byl to NÁŘEZ. Německá kapela The Magic of Santana, která vznikla v roce 2010, se představila ve složení Oliver Steinwede – bicí, Jürgen Pfitzinger – konga, bonga a bicí, Chris Heartel – hammondky a keyboardy, Gerd Schlüter – sólová kytara a zpěv, Andreas Rhode – tympány, bonga, kravské zvony, zpěv, Martin “Wunz” Hohmeier – basová kytara, Jürgen Sosnowski – sólová a doprovodná kytara, zpěv a různá chřestidla. Skotský zpěvák, kytarista a bubeník Alex Ligertwood s nimi vystupuje od května 2011. Název kapely nezmiňuje mexického kytarového mága Carlose Santanu nadarmo. Pokud člověk během koncertu zavřel oči, měl pocit, že opravdu přišel na jeho produkci. Během večera zazněly známé pecky jako Samba Pa Ti, Oye Como Va a Black Magic Woman z alba Abraxas z počátku 70. let, jehož prodej dosáhl čtyř milionů kusů, Hold On nebo skladba Somwhere In Heaven, která je věnovaná předčasně zesnulému nejlepšímu bluesovému kytaristovi Steviemu Ray Vaughanovi, jež vyšla na albu Milagro v roce 1992 a na které se autorsky podílel i Alex Ligertwood. Všichni pánové na pódiu podali maximální výkon, bavili se nejen sami, ale také komunikovali s publikem, dělali legrácky, předvedli úžasnou show. Energie z jejich hudby pohltila celý amfiteátr, každého převálcovala, lidé pod pódiem zpívali a tancovali. Bylo to jedno velké souznění, znovuzrození, očištění od každodenních starostí a stresu…
Alex Ligertwood, který v letech 1979 – 1994 s malými přestávkami zpíval s Carlosem Santanou, na závěr koncertu, po přídavcích, zarecitoval krásné poselství všem lidem, nejen těm zúčastněným. Pánové nás pumpovali energií poctivé dvě hodiny a každý z cca 600 návštěvníků si tento bombastický koncert užil na plné pecky.

Vaše názory

komentáře