TURISAS (FIN), STARKILL (USA)

nahrávám mapu....

Datum / čas
Dne - 03.03.2014 v 20:00

Místo konání
Randal Club

Kategorie

Pořadatel
Obscure Promotion

Cena: 630,- KčObjednat vstupenky


Finští metaloví válečníci TURISAS míří do Česko – Slovenska! Koncerty proběhnou na začátku března a uskuteční se v rámci evropského turné, které tato kapela absolvuje na podporu svého aktuálního alba „Turisas 2013“.
Návštěvníky koncertu čeká atraktivní viking-metalové představení, během něhož se s kapelou vrátí kamsi do dávných dob, kdy jihovýchodní Evropu brázdili piráti, obchodníci nevalné pověsti a také „Varagiané“, severští bojovníci, do jejichž role se TURISAS vžívají. Koncertní vystoupení jsou pak doslova lahůdkou pro oči, jednotliví členové kapely jsou ověšeni kožešinami a pomalováni válečnými barvami, což vytváří dokonalou iluzi bojové tlupy na válečné stezce. Kapela k tomu dodává: „Ano, lidé si myslí, že je to šílené, ale máme důvod proč to dělat. Nejsme druzí Lordi.“ Dodejme jen, že právě s kapelou Lordi vyrazili TURISAS v roce 2006 na velké turné, které jim přineslo tisíce nových fanoušků.
Pirátská image ale není jediným lákadlem, které kapela nabízí. Neotřelá kombinace folk-power-black-symphony metalu tvoří velmi podmanivý hudební celek, který je navíc oživen např. zvuky akordeonu nebo tahací harmoniky.
Debutové album vydali TURISAS v roce 2004 a dali mu název „Battle Metal“, což je zároveň i stylové označení, které si pro svou hudbu sama kapela vymyslela. Z hudby TURISAS doslova prýští bojovnost a válečnická pompa snoubící se ze zdravou agresivitou, což ve spojení s pódiovou show dělá z koncertních vystoupení této finské šestice nezapomenutelný zážitek. TURISAS jsou v současnosti ve fázi strmého vzestupu, o čemž svědčí i úspěch posledních desek „Stand Up and Fight“ a „Turisas2013“.
Jako support se na obou koncertech představí americká melodic black/deathmetalová formace STARKILL, která bude propagovat své debutové album „Fires of Life“.

Turisas foto1

Plakát - Turisas

Vaše názory

komentáře