THE DEFILED (UK), AVATAR (SWE), KILLUS (SPA)

nahrávám mapu....

Datum / čas
Dne - 20.11.2014 v 20:00

Místo konání
Modrá Vopice

Kategorie

Pořadatel
Obscure Promotion

Cena: 335,- KčObjednat vstupenky


AVATAR nejsou žádní nováčci, v současném složení působí na scéně deset let a mají za sebou turné jako support In Flames (2007), Obituary (2008), Dark Tranquillity (2010) nebo Helloween (2011). V roce 2013 se jim podařilo více prorazit, když si je jako support pro své evropské turné sami vybrali Avenged Sevenfold (tour s Five Finger Death Punch) a pro turné ve Spojených státech zase Sevendust a Lacuna Coil. Série úspěšných vystoupení na velkých festivalech byla čerstvě završena koncertem s velmi pozitivním ohlasem na KNOTFESTU, kam AVATAR pozvali pořádající Slipknot. Kapele na cestě za úspěchem kromě tvrdé práce provází i štěstěna, což demonstroval koncert v kasinu na zmiňovaném turné, kde AVATAR vsadili celý svůj honorář na červenou v ruletě a vyhráli.
AVATAR kladou stejný důraz na jejich vizuální prezentaci, pódiovou show a celkovou kreativní soudržnost jejich kabaretního ansámblu. Snaží se totiž naservírovat fanouškům nejen říznou porci hudby plnou hitovek, ale jedná se v jejich podání o varieté se vším, co k tomu patří. Jejich nové album Hail the Apocalypse bylo příznačně nahráno v thajském studiu Karma Sound, kde nahrávali např. Bullet for My Valentine. AVATAR si na albu ponechávají virtuózství své staré tvorby, které vylepšili velmi silným songwritingem s důrazem na smysl pro groove, hitovost a zapamatovatelnost. Jedná se o velmi moderní nahrávku, která však byla nahrána naživo a která kapelu katapultuje do čela ostatních následovníků stadionových velikánů, jako jsou třeba Slipknot. Přijďte si pro porci podmanivého groove metalu v prostředí Modré Vopice, které nabízí bezprostřední kontakt s kapelou!
Druhou kapelou večera budou THE DEFILED z Velké Británie, kde po svém drtivém debutu Grave Times v roce 2011 rychle dostali do povědomí fanoušků a kde je časopis Kerrang! označil za zachránce místní scény, zatímco anglický Metal Hammer o nich píše jako jedné z vedoucích smeček na britského moderního metalu spolu s kapelami jako The Architets, While She Sleeps, Bury Tomorrow nebo Devil Sold His Soul. Není divu, THE DEFILED se velmi rychle prokázali jako jedna z mála kapel, jejíž vystoupení vyvolávají u fanoušků extatické nadšení. Jejich vzrušující mix rocku a industriálního metalu je dostal na pódia festivalů jako Sonisphere či Bloodstock, takže tento svůj pomyslný titul už dokázali obhájit před velkým publikem. Jejich druhé album Daggers obdrželo podporu od mamutího labelu Nuclear Blast a THE DEFILED se tak dostali na turné s kapelami jako Glamour of the Kill, Motionless in White nebo Butcher Babies. V roce 2014 odehráli THE DEFILED koncert na plouvoucím ledovci u pobřeží Grónska a stala se tak první kapelou, které se kdy povedl takový husarský kousek! Jako zdroje inspirace uvádí THE DEFILED Nine Inch Nails, Slayer, Nirvanu, Ministry, Machine Head a Freddy Kruegera, takže se je opravdu na co těšit.

Třetími v pořadí jsou španělští industriálně rockoví experimentátoři KILLUS, jejichž účast jistě potěší fanoušky Marylina Mansona, Guns n‘ Roses, In Flames, Nightwish, Ill Nino, Sepultury, Deathstars, God Forbid nebo Clawfinger, což jsou vše kapely, pro které KILLUS otvírali jako support.
Vstupenky na tento koncert jsou k dostání ve všech běžných předprodejních sítích. Bližší informace na www.obscure.cz.
Plakát Avatar

Vaše názory

komentáře