PROTEST THE HERO (CAN), THE FACELESS (USA)

nahrávám mapu....

Datum / čas
Dne - 15.11.2014 v 19:30

Místo konání
Divadlo pod lampou

Kategorie

Pořadatel
Obscure Promotion

Cena: 450,- KčObjednat vstupenky


Hned dva koncerty v rozmezí pěti dní pořádá v listopadu agentura Obscure promotion v Plzni.

  • 15. 11. 2014 Protest the Hero, The Faceless, The Contortionist, Destrage @ Divadlo Pod Lampou
  • 19. 11. 2014 Dark Tranquillity, Amoral, Acyl, The Lehman Project @ Šeříkovka

V sobotu 15. listopadu se Plzní přežene smršť špičkové moderní tvrdé muziky v podobě koncertu čtyř zámořských progresivních kapel. Sestavě vévodí kanadští PROTEST THE HERO, pohybující se v širokém žánrovém rozpětí od progresivního metalu přes math core k post-hardocru. Právě schopnost eklekticky, ale hravě kombinovat styly, je asi největší předností téhle smečky, která navazuje na dlouhou tradici kanadských kapel, jež se dívají na žánrové škatulky po svém. Jedinečnost PROTEST THE HERO spočívá v umění nenásilně balancovat mezi vysokým skladatelským uměním, důvtipem a bystrostí kombinovaným se školáckým blbnutím, to vše podpořeno mistrovským muzikantstvím a talentovaným songwritingem. Kapela vystupuje v Evropě velice zřídka, proto si nenechte ujít tuhle jedinečnou možnost vidět její neopakovatelnou a živelnou show!
Fanoušci moderního metalu si jistě ještě pomatují poprask, který před pěti lety vyvolal debut amerických THE FACELESS. Deska s názvem Planetary Duality přinesla skladatelsky ucelený a kompaktní celek kombinující dechberoucím způsobem vlivy klasického amerického death metalu, atmosférických kláves, vokodérů a postupů ála Cynic a moderního přístupu k míšení death metalu a deathcoru. Očekávaný nástupce v podobě druhé nahrávky ovšem zastihl THE FACELESS v zadumanější a více progresivnější podobě. Kapela měla dost odvahy na to, aby si definovala svůj směr sama a nešla lehčí cestou naplnění očekáváním ostatních, což je dnes velmi cenné. V rukávu navíc mají trumf v podobě téměř dokončené nové nahrávky, takže se určitě je na co těšit.
I THE CONTORTIONIST pochází ze Spojených států a na žánrové škatulky moc nehledí. Tím však podobnost s výše zmíněnými končí, vlivy THE CONTORTIONIST se odvozují od kapel jako Rush, Cynic, Meshuggah nebo Dream Theater. Ovšem v průběhu strmého výšlapu na pomyslný Olymp progresivně metalových sfér je od debutu Exoplanet (2010) přes druhé album Intrinsic (2012) čím dál jasnější, že THE CONTORTIONIST by si zasloužili vlastní žánrové označení. Nejnovější album Language (2014) je zastihlo v životní formě, proto důrazně doporučujeme nevynechat tyhle vycházející hvězdy !
Čtvrtými do party jsou pak italští DESTRAGE, kteří si svým nápaditým rozkladem a osobitým znovusložením hudebních vzorců, známých od metalových velikánů, vysloužili pověst jedné z nejzajímavějších evropských prog kapel posledních let a jako jedni z mála s takovýmto žánrovým zaměřením dostali k mamutímu vydavatelství Metal Blade records. Dost možná se tedy jedná o poslední turné, kde uvidíte DESTRAGE hrát v komornějším klubovém prostředí!
Koncert začíná již v 19:30, klub se otevře o půlhodinku dříve. Bližší informace o předprodeji vstupenek získáte na webu www.obscure.cz.

  • PROTEST THE HERO (can)
  • THE FACELESS (usa)
  • THE CONTORTIONIST (usa)
  • DESTRAGE (ita)

Plakát_Protest the hero

 

Vaše názory

komentáře