FINNTROLL, HATESPHERE, PROFANE OMEN

nahrávám mapu....

Datum / čas
Dne - 22.09.2014 v 20:00

Místo konání
Futurum Music Bar

Kategorie

Pořadatel
Obscure Promotion

Cena: 540,- KčObjednat vstupenky


Trolové jsou v severském folklóru popisováni jako špinaví tvorové nezměrné síly a nezměrného hladu. A i když jim jejich groteskní vzezření propůjčuje komický prvek, humor, jich se týkající, bývá často spíše morbidní, protože jsou známi svým holdováním lidskému masu.. Nicméně konkrétní označení FINNTROLL pochází ze staré finské legendy, z dob, kdy švédští misionáři přicházeli do oblastí dnešního Finska šířit křesťanství. Jedna skupin

a kněží se setkala se stvořením lidského, ale velmi zdivočelého vzezření, které povraždilo většinu jejich členů. Přeživší se vrátili s legendou o finntrollovi.. Pokud toto vše uvážíme, je jasné, že helsinští folkmetalisté FINNTROLL zvolili pro svůj ansámbl velmi správné jméno, snad jen s drobným rozdílem, totiž krvežíznivost je u nich nahrazena nezkrotnou touhou po alkoholických nápojích.

Podle legendy se FINNTROLL zrodili jedné temné a opojné noci v březnu roku 1997. Při velkých dávkách vodky a piva se budoucím členům zdálo, že folkové melodie finské humppa polky spojené s tvrdým kytarovým zvukem zní jako dobrý nápad, což nakonec přetrvalo i po ranním vystřízlivění. A brzy bylo jasné, že originální směs black pagan metalu a humppa polky je silně návyková a inspirovala mnoho další kapel k jejím různým úpravám a přizpůsobení vlastním potřebám. Ovšem u vikingského hodovacího stolu s kapelami jako Ensiferum, Turisas, Korpiklaani nebo Wintersun sedí FINTROLL v čele! Jejich nejúspěšnější a pravděpodobně nejlepší album ‚Nattfödd‘, vycházející po smrti kytaristy Teemu Raimoranty a obsahující hitovku Trollhammaren, slaví letos deset let od vydání a kapela se rozohodla nadělit ho na nádcházejícím turné svým fanouškům v celé své kráse! Čtete dobře, FINNTROLL zahrají celé album ‚Nattfödd‘ od začátku do konce, takováto příležitost se již nebude opakovat!

httpsv://www.youtube.com/watch?v=HcKxi-xS7nQ

Jako support se představí další ze severských válečníků – death thrashoví HateSphere z Dánska a melodičtí groove metalisté Profane Omen z Finska!

facebook event

Akce se koná v pondělí 22. září v pražském Futuru od 20. hodin a lístky pořídíte v Obscure předprodeji za cenu 540,- zde, popřípadě můžete využít nabídky našich kamenných předprodejů. Lístky budou připraveny i ke koupi na místě.

Více na www.obscure.cz.

Plakát_Finntroll

Vaše názory

komentáře