COLOSSEUM (UK)

nahrávám mapu....

Datum / čas
Dne - 16.11.2014 v 18:00

Místo konání
Kunovice - sportovní hala

Kategorie

Pořadatel
Vichr Production

Cena: 690,- KčObjednat vstupenky


V rámci festivalu RockStarNight, který se letos koná již po páté vystoupí v Kunovické sportovní hale britská jazzrocková legenda Colosseum. Co by to byl za festival, kdyby vystoupil je jeden protagonista? Takže na stejném pódiu se představí Blue Effect, kapela, kterou netřeba představovat. Seskupení kolem Radima Hladíka, ať už bylo jakékoliv, bylo vždy a je i v současnosti zárukou bigbeatu té nejvyšší kvality. Další legendou bude brněnské Futurum, které nahradí supergroup T4, která nevystoupí kvůli nemoci jednoho z členů. Brněnská formace Futurum, kterou v dobách největší slávy skupin Progres 2 a Synkopy, založili Roman Dragoun, Miloš Morávek a Emil Kopřiva jako takový svůj vedlejšák. V době vzniku patřila tato kapela k nejvýznamějším představitelům art rocku v tehdejším Československu.
Třetím hráčem na domácím poli bude Doctor’s Band, kapela, která se na scéně pohybuje již od roku 1989 a kterou založil MUDr. Miroslav Smělík. Kapela vznikla v malebné vesnici Kostelany nad Moravou, odkud pochází nebo zde žije většina současných členů.
Britská formace Colosseum založená v roce 1968 bubeníkem Jonem Hisemanem, hráčem na basu Tony Reevesem a saxofonistou Dickem Heckstall-Smithem na kořenech Mayallových Bluesbrakers. Od samého počátku kapela ve své tvorbě kombinovala prvky jazzu, vážné hudby a art rocku a na britské hudebí scéně měla své nezaměnitelné místo.
Přijdtě se podívat a hlavně poslechnout úžasnou kombinaci, kterou letošní RockStarNight uvádí

Vaše názory

komentáře