ANIMALS AS LEADERS, TESSERACT, NAVENE-K

nahrávám mapu....

Datum / čas
Dne - 12.10.2014 v 19:00

Místo konání
Rock Café

Kategorie

Pořadatel
Obscure Promotion

Cena: 490,- KčObjednat vstupenky


Když po rozpadu metalcorových Reflux nabídl label Prosthetic Records jejich lídrovi Tosinu Abasimu, aby nahrál sólové album, protože v něm viděli skutečný potenciál, ten to zprvu odmítl s tím, že by se jednalo o zbytečnou a egoistickou snahu a raději odešel studovat hudbu na prestižní Atlanta Institute of Music. Teprve tam podle vlastních slov doopravdy porozumněl skladání harmonií a akoradů a nejrůznějším stylů, jako třeba jazzu. Posléze se k nahrání alba uvolil, protože měl spoustu kreativních nápadů a studium hudby ho velmi posunulo jako muzikanta, odmítl však dráhu ve stylu „virtuóz a ti vzadu“ a raději se rozhodl pro model funkční kapely, která ma osobitý styl, ke kterému přispívají všichni členové. Debutní album nahrál Tosin Abasi ve spolupráci s Mishou Mansoorem z Periphery a po jeho úspěchu, který naprosto předčil všechna očekavání, oslovil Javiera Reyese a Navena Koperweise z Animosity, aby dal Animals as Leaders vysněnou podobu a více groovový koncertní směr. Následovalo druhé album ‚Weightless‘, které upevnilo ANIMALS AS LEADERS v pozici průkopníků moderního progressivního metalu. Steve Vai kapelu po shlédnutí jejich koncertu nazval budoucností kretivního kytarového virtuózství na poli hard and heavy žánrů. Časopis Guitar World dal Tosina Abasiho během koncertování na podporu alba ‚Weightless‘ na obálku hned dvou ze svých čísel. ANIMALS AS LEADERS v roce 2014 to je kombinace metalu s jazzem a elektronikou protkanou květnatými ambietními plochami, což potvrzuje letošní album ‚The Joy of Motion‘. Třetí studiovka AAL to je opět dynamická a inovativní exploze kreativity, zahrnující celou škálu hudebního spektra. Na albu se navíc představil nový bubeník Matthew Garstka, jehož technická zdatnost a unikátní styl dovoluje kytarovým mágům Abasimu a Reyesovi dotáhnout své vize do nových výšin. ANIMALS AS LEADERS jsou v životní formě!

AnimalsAsLeaders

A vezou s sebou další kapelu, která se pohybuje na samé špici současné progresivní tvrdé muziky. Britští TESSERACT famózně kombinují djent, progressivní metal a ambient. Jejich devízou je naprostá koncentrace a zaměření se i na ten nejmenší detail vlastní hudby a to jak studiově, tak na kocnertech. TESSERACT se prokázali jako mistři songwritingu i aranžérství. Jejich hudba nádherně plyne plyne, nezadrhává, přemostění navazuje na přemostění, myšlenka doplňuje myšlenku v jedinečném osobitém zvuku. V záplavě moderních djentových kapel jsou TESSERACT naprosto výjimečným úkazem, který je třeba zažít.
Turné doplňuje sólový projekt již zmiňovaného bývalého bubeníka AAL, Animosity a The Faceless Navena Kopoerweise. Ten pod pseudonymem NAVENE-K brázdí moře instrumentální muziky za bicí soustavou, na kterou hraje do kytarových a ambietních smyček, které předtím na pódiu živě nahrává, dle dostupných záznamů na internetu se jedná o jedinečnou podívanou a jeho sólový debut je v progresivních kruzích silně očekávanou záležitostí!

Akce se koná 12. října v pražském klubu Rock Café na Národní třídě, start je naplánován na 19.00 a první kapela spustí již o půl osmé. Vstupenky jsou k dispozici ve všech běžných předprodejích a za cenu 490,- budou k dispozici i na místě. Nejlevnější vstupenky naleznete jako tradičně v našich kamenných předprodejích.

Vaše názory

komentáře