Abraxas hlásí návrat

Pro milovníky československého a českého bigbítu máme skvělou zprávu. Legendární skupina Abraxas vydala nové CD s názvem KLID! a v plné síle se vrací na koncertní pódia.
Počátky kapely se datují do roku 1976, kdy první sestavu Abraxasu tvořili Slávek Janda (kytara a zpěv), Miroslav Imrich (zpěv), Ivan Sekyra (kytara), Jiří Cendra (klávesy), Antonín Smrčka (basová kytara) a Ivan Pelíšek (bicí). V počátcích své hudební kariéry se skupina inspirovala skupinou Pink Floyd jak zvukem, tak i jevištní show, na tu dobu neobvyklé pódijní ztvárnění – promítání filmů, projekce diapozitivů, světelné efekty. Záhy však tuto vlnu proměnila v dravý rockový proud inspirovaný novou vlnou na začátku 80. let.
Své první LP vydala skupina v roce 1981 pod názvem Box a musíme podotknout, že vskutku geniální.
Během celé historie Abraxas se v kapele vystřídala spousta vynikajících muzikantů, každý přispěl velkou měrou ke skvělé muzice a věhlasu kapely. Vzpomeňme na basáky Vláďu Padrůňka a Michala Ditricha, vynikajícího klávesistu Luboše Nohavicu, také Jaroslava Trachtu (saxofon) a Ladislava Sosnu (bicí), Vítka Švece (kontrabas), perkusistu Imran Musa Zangi, Pepu Vondráška (textař a zpěv) a další skvělé muzikanty.
Mezi lety 1988 – 1994 se skupina odmlčela, aby se 4.12.1994 opět sešla na koncertě v pražském Rock Café, který se konal u příležitosti vydání alba Best of Abraxas. Na tomto koncertě se setkal nejen Abraxas, ale hudebníci představili i své současné kapely (Yandim Band, Technofactory, Hypnotix). Poté se skupina rozhodla obnovit činnost v této de facto původní sestavě (kromě Michala Ditricha): Slávek Janda, Miroslav Imrich, Ivan Pelíšek a na místo baskytaristy nastoupil Martin Kadnár alias „Rusák“.
Příští rok kapela oslaví 40 let od založení. Budeme se těšit na koncertní šňůru a velkolepou oslavu. Prozatím si můžete užít velkou dávku dobré hudby na některém z koncertů. My tam budeme a připravíme pro vás rozhovor s kapelou a bohatou fotogalerii. Sledujte naše stránky a těšte se. Již brzy uvidíte nový videoklip Abraxas.
Koncerty:
17.10.2015 Soběšice, 24.10.2015 Trutnov, 30.10.2015 Budišov nad Budišovkou, klub Šatlava, 28.11.2015 Malostranská Beseda Praha.

Vaše názory

komentáře