„3P“ aneb Simply Pavlov’s Dog

V téměř domácké atmosféře klubu Melodka na Kounicově ulici v Brně se s malým zpožděním ve středu 6.11. večer představila americká legendární kapela Pavlov’s Dog. Pravda, kapela nechala na sebe čekat bezmála 40 minut od ohlášeného začátku, což ale  vynahradila skvělou šou. Atmosféra díky tomu v téměř vyprodané Melodce stoupala, a když se na pódiu začali objevovat během úvodní instrumentálky Savage muzikanti v čele se zakladatelem kapely Mikem Safronem, byla k prasknutí. Pískot publika přehlušily řízné tóny, načež přišel i sám David Surkamp a všem dal najevo, že jeho Pavlovův pes opravdu ještě nepelichá. Fast Gun z prvního alba a hned následující Late November provedené s úžasným drajvem a feelingem toto tvrzení potvrdily. Následující skladba, otvírák z pořadí druhé desky „At the Sound of Bell“ She Came Shining, který charakterizovaly společné vokály manželů Surkampových a sličné houslistky Abbie Hainz Steiling, vášen trošičku sklidnila.
Tím, že „bez tebe to nemohu dělat tak dobře“, tedy I Don’t Do So Good Without You připomněla kapela zatím poslední studiové CD Echo & Boo z roku 2010. V následujících skladbách si posluchači připomněli jak obě alba ze 70–tých let, tak i „ztracené album“ Has Anyone Here Seen Sigfried, které vyšlo v roce 2007 a remastrované letos.
Potom Surkamp vzpomněl na „své lásky“ a kapela střihla nádhernou romantickou Angeline a Oh Suzanna z již zmíněné desky Echo & Boo, aby pokračovala směsí skladeb jak z obou legendárních desek, tak i ze současnosti. Když po zhruba dvou hodinách účinkování nechal David Surkamp skočit anděla do soumraku v Angel’s Twilight Jump a následně se rozloučil taneční písničkou Song Dance z jedničky „The Pampered Menial“ bylo všem jasné, že to zdaleka nekončí.
Prvním přídavkem Pavlov’s Dog rozbourali ledy, tedy přesněji Breaking Ice z „Lost in America“ a připravili průtok hudební extáze pro Tu, na kterou všichni čekali, tedy na Julii. A opravdový závěr patřil Valkerie, ve které publikum jednohlasně vyžadovalo „Bring Back the Good Old Days“. A to už byl fakt konec.
Jak to u koncertů v takových klubech bývá, zvuk nebyl stoprocentní. Co chybělo ve zvukové kvalitě vyrovnala atmosféra. A ta byla v tomto případě opravdu skvělá. Letos šestapadesátiletý David Surkamp ukázal, že jeho astmatický chraplák má i dnes stále stejnou naléhavost i sílu, jakou jsem znala z prvních dvou „sedmdesátkových“ alb.

Ještě bych si dovolila malou soukromou poznámku. Mimo sledování účinkujících jsem okukovala i své okolí a co mě fakt dostalo do kolen byl mladý iniciativní barman, který s vášní a nadšením prováděl úžasnou pivní onanii. Tak jak jsem měla chuť „na jedno“ na žízeň, tak se mi při tom pohledu obracel žaludek a veškerá touha po jakémkoliv nápoji mě spolehlivě přešla. I takhle vypadají klubové akce…

Diskografie:

  • 1975 – Pampered Menial
  • 1976 – At The Sound of The Bell
  • 1977 ˜– Third
  • 1980 –  Has Anyone Here Seen Siegfried? (oficiálně vydáno 2007)
  • 1990 – Lost In America
  • 2010 – Echo & Boo
  • 2010 – Live and Unleashed (Live)

Vaše názory

komentáře